ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

НАТО висловило стурбованість зростанням активності російських субмарин на дні морів та океанів

09.01.2018 13:16
НАТО висловило стурбованість зростанням активності російських субмарин на дні морів та океанів

Північноатлантичний альянс стурбований зростанням активності російських субмарин у Середземному морі й Атлантичному океані. Про це заявив Генсек НАТО Єнс Столтенберг. "Активність російських субмарин тепер найвища з часів Холодної війни", -- визнав він.

За словами Столтенберга, російські субмарини активні й "близькі до берегів" держав -- членів альянсу. "Ми -- трансатлантичний альянс, і з цієї причини в нас повинна бути змога транспортувати війська і обладнання через океан. Для цього нам потрібні безпечні морські шляхи", -- зазначив Столтенберг.

Але є ще одна серйозна небезпека. “Ми бачимо підводну діяльність поблизу підводних кабелів", -- заявив командувач підводними силами НАТО Ендрю Леннон. За його словами, Росія "явно проявляє інтерес" до підводної інфраструктури Альянсу, зокрема, до каналів зв'язку між США і Європою.

Як наслідок, у НАТО вже оголосили про плани створення командного штабу, який відповідатиме за діяльність Альянсу в Атлантиці.

Докладніше про те, чому в НАТО так перейнялися надмірною активністю російських субмарин біля комунікаційних кабелів на морському дні -- у розмові газети Експрес з військовим експертом, полковником запасу, працівником оперативного управління Генштабу з 2003 по 2006 рік Олегом Ждановим, та керівником громадської ліги “Україна -- НАТО” Сергієм Джерджем.

-- Чому Росія нарощує активність своїх субмарин в океанічних водах?

О. Жданов: -- Росія підвищує ставки у великій грі -- новій Холодній війні. Вона промацує слабкі місця, шукає, як натиснути на Північноатлантичний блок. І росіяни таки знайшли його вразливу ланку -- комунікації. Використовуючи всі свої можливості, РФ розвідує, де які кабелі проходять, щоб у разі чого продемонструвати силам НАТО, що вона може вивести їх з ладу. Столтенберг сам визнав, що Альянс виявився неготовим до таких викликів і дуже повільно переходить з політичних на військові рейси.

С. Джердж: -- Росія постійно шукає способи дестабілізувати ситуацію у світі. Вона робить це, воюючи на Донбасі, підживлюючи ескалацію конфлікту в Сирії... А тепер ще й російські підводні човни заходять у територіальні води Великобританії (зокрема, біля її берегів фіксували активність субмарин). Це, до речі, може бути перевіркою на те, як реагуватиме ця країна-член НАТО. Таким чином, зокрема, перевіряють системи виявлення, які є у противника: так можна побачити, які радіолокаційні станції вмикаються.

-- Якщо б Росії вдалося підірвати комунікаційні кабелі, наскільки серйозні наслідки це могло б мати?

О. Жданов: -- Дуже серйозні, тому що по цих кабелях йде весь потік інформації. Мова не лише про мережу інтернет чи банківську інформацію. Спецслужби через ці кабелі також обмінюються повідомленнями.

Загалом оптоволоконний кабель -- найбільш потужний спосіб передачі інформації. Якщо з ним щось трапиться, частково можна перейти на супутниковий зв'язок. Щоправда, щоб завдяки ньому забезпечити найбільш важливу для держав передачу інформації, потрібно відімкнути передавання інших, не таких важливих даних, включно з трансляціями супутникових телевізійних каналів.

-- Чи легко пошкодити ці кабелі?

О. Жданов: -- Доволі легко. Достатньо кинути одну глибинну бомбу, яка їх розірве. Саме тому НАТО так переймається цим питанням.

Ірина КОВАЛЕНКО

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter