ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Українці стали лідерами за кількістю отриманих посвідок на проживання у країнах ЄС

06.12.2017 17:16
Українці стали лідерами за кількістю отриманих посвідок на проживання у країнах ЄС
Загалом, як свідчать дані Євростату за минулий рік, держави ЄС оформили 3,4 мільйона посвідок на проживання громадянам інших країн. Це рекордний показник із 2008 року і на 28% вищий, ніж попереднього.
 
Найбільше документів, що підтверджують право на постійне проживання, видала Велика Британія - 25,8% загальної кількості. Далі йдуть Польща (17,5%), Німеччина (15%), Франція (7%), Італія (6,6%), Іспанія (6,3%) і Швеція (4,4%).
 
Українці стали лідерами за кількістю оформлених посвідок. Вони отримали майже 589 тисяч дозволів. На другому місці опинились громадяни Сирії - 348 тисяч, на третьому США - 250 тисяч. Найбільше дозволів нашим громадянам видала Польща - 87% (понад 512 тисяч). Крім того, українці лідирують у Чехії, Словаччині, Литві та Естонії.
 
Згідно з даними Євростату, 25,4% усіх виданих дозволів на проживання були зумовлені працевлаштуванням, 23,2% - возз'єднанням родини, 20,7% - здобуттям освіти, 30,7% - іншими причинами, як-от міжнародний захист чи гуманітарний статус. Головною метою переїзду українців до ЄС було саме працевлаштування.
 
- Чим можна пояснити те, що найбільше дозволів на проживання у ЄС, зокрема у Польщі, отримали українці? - питаємо президента Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника.
 
- Двома чинниками. По-перше, в Україні сьогодні середній рівень заробітної плати у п'ять разів нижчий, ніж у Польщі. Українські зарплати часто-густо не дозволяють нашим громадянам прогодувати себе та свої сім’ї. Тому виїзд до Польщі для них - це втеча від злиднів.
 
По-друге, Польща нині робить багато для залучення українців, значно спростила правила працевлаштування. Крім того, тут легше пристосуватися, бо польську мову всі згрубша розуміють відразу, а на досить непоганому рівні можуть опанувати за декілька місяців. Із німецькою чи французькою уже не так просто.
 
Зрештою, зверніть увагу на статистику отримання посвідок на проживання в ЄС. Торік українці отримали 589 тисяч таких документів, попереднього року - 500 тисяч. Тоді за цим показником ми також були на першому місці. Такі темпи робочої міграції до ЄС свідчать про те, що економіка України не може запропонувати спеціалістам конкурентні зарплати. З другого боку - наш уряд не заохочує трудових мігрантів до інвестиції зароблених за кордоном грошей в український бізнес, зокрема малий.
 
- На яких умовах можна отримати посвідку на проживання у країнах ЄС?
 
- У різних країнах ЄС діють різні правила оформлення посвідки на проживання, але загалом підхід більш-менш схожий. Наприклад, для того, щоб дістати дозвіл на проживання в Німеччині, досить пропрацювати у цій країні за робочою візою чотири роки в одного працедавця. Тоді ви здобуваєте право подавати документи на постійне місце проживання. А через шість років законослухняного проживання в країні, якщо є бажання, можна подаватися і на німецьке громадянство. У Польщі ж для оформлення посвідки на постійне проживання треба пропрацювати п’ять років.
 
Наталія ВАСЮНЕЦЬ, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

N

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter