ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Папа Римський розкритикував використання гаджетів у храмах

20.11.2017 16:16
Папа Римський розкритикував використання гаджетів у храмах
А все через те, що навіть під час богослужіння парафіяни користуються телефонами. І не тільки віряни, а й священики та єпископи. Сам же Понтифік не користується мобільним та іншими гаджетами на людях. І навіть одного разу закликав молодь носити до церкви замість телефонів Біблію.
 
Чи є заборони з боку Церкви стосовно використання телефонів у храмах та соцмереж священиками? Докладніше про це спілкуємося з єпископом Варсонофієм (УПЦ КП) та отцем-деканом Ігорем Броновським (УГКЦ).
 
- Що з цього приводу каже Церква?
 
о. Ігор: - Немає спеціальних приписів, де зазначалося б, що священики не можуть користуватися мобільними телефонами чи комп’ютерами, соціальними мережами. Навпаки, Церква заохочує священиків бути соціально активними. І навіть Папа Римський заохочує проповідувати вчення про Бога через соціальні мережі. Люди проводять багато часу у Facebook чи, приміром, Twitter. Тож Церква має використовувати ці засоби спілкування, аби йти в ногу з часом.
 
Важливий нюанс: вдома читати молитву з допомогою телефона чи планшета ніхто не забороняє. Навпаки, це досить зручно. Втім, при кожній церкві є повідомлення, де зазначено, що люди, які заходять до храму, повинні вимикати гаджети. Це ж стосується і священиків. Усе для того, аби не відволікатиcя від найважливішого у церкві - розмови з Богом.
 
єп. Варсонофій: - Кожен вірянин, який приходить до церкви, повинен відчувати передусім єднання з Богом. Все інше він має залишити поза храмом. У тому числі різноманітні гаджети. Зайшовши до храму, людина стає учасником літургії. Тож у храмі має бути присутня тільки молитва. Молитва - це пряме спілкування з Христом. Якщо ж ми розпорошуємось на інші справи, думки, Господь не почує наші молитви.
 
- Якщо Біблію чи молитву можна читати з планшета вдома, то чому не варто на літургії?
 
о. Ігор: - Приватно ми можемо користуватися планшетом, а на літургії ми використовуємо Служебник, який утверджений Синодом Єпископів. А для священика рішення Синоду - закон. До того ж, на престолі під час літургії не має бути нічого, окрім Служебника.
 
є. Варсонофій: - Знаю, що тепер трапляються випадки у деяких храмах, коли священики використовують планшети на богослужіннях. Та це - данина моді, але в жодному разі - церковному служінню.
 
Катерина ЛІСКОВСЬКА, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

N

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter