Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Там голод. Офiцiйно: Уперше у свiтi за останнi роки уряд заявив про голод у країнi

04.03.2017 08:07
Там голод. Офiцiйно: Уперше у свiтi за останнi роки уряд заявив про голод у країнi

Це сталося в Пiвденному Суданi -- уряд цiєї держави оголосив, що результатом багаторiчного збройного протистояння став голод в окремих частинах країни. За офiцiйною статистикою, голодна смерть загрожує близько п'яти мiльйонам громадян Пiвденного Судану, пише газета Експрес.

А кiлька регiонiв штату Ель-Вахда класифiкували "як такi, де панує голод".

Як же сталося, що у третьому тисячолiттi країна, яка заручилася пiдтримкою десяткiв солiдних органiзацiй, зокрема ООН, а ще урядiв провiдних європейських держав, нинi потерпає вiд нестачi їжi? I чи не загрожує Українi страшна трагедiя Пiвденного Судану?

-- Ця iсторiя триває десятки рокiв, -- каже Сергiй Подвисоцький, експерт iз питань полiтичної економiки Центру соцiального монiторингу, -- адже пiвдень країни перебуває у станi фактичної вiйни з пiвнiчною частиною ще з 1962 року. Першi сутички сталися на релiгiйному грунтi, пiзнiше, у 1983 роцi, протистояння загострилося ще й через рiзнi полiтичнi орiєнтири пiвдня i пiвночi країни. I не в останню чергу тому, що на пiвднi було знайдено великi поклади нафти. За час затяжної громадянської вiйни в Суданi загинуло понад два мiльйони людей. Численнi спроби досягти миру зазнавали поразки. Лише 2005 року пiдписали мирний договiр, який визнали обидвi сторони конфлiкту. Документ, серед iншого, передбачав перехiд пiвдня Судану до незалежностi. I Пiвденний Судан таки проголосив незалежнiсть 9 липня 2011 року.

-- Чи полiпшилось пiсля цього життя населення?

-- Нi, а у груднi 2013-го протистояння загострилось. Ми пам'ятаємо, як Генеральний секретар ООН Пан Гi Мун, прибувши до Джуби, заявив: "Мiжнародне спiвтовариство вiдповiдає за новий порядок у Пiвденному Суданi". Ми можемо пригадати обiцянку канцлера Нiмеччини Ангели Меркель: "Ми всiляко пiдтримаємо цю державу, але треба владнати всi суперечливi моменти з визначенням кордонiв, крiм того, порозумiтися щодо грошей нафтового бiзнесу".

I ми знаємо, що ще у 2009 роцi США запровадили економiчнi санкцiї щодо Судану -- країна потрапила у список "країн -- спонсорiв тероризму". Крiм того, Мiжнародний кримiнальний суд висунув звинувачення у воєнних злочинах проти чинного суданського президента Омара аль-Башира.

-- Але мiжнародна пiдтримка не врятувала молоду державу?

-- Нi, адже допоки мiсцевi магнати воюють кожен за свої iнтереси, населення зубожiє. Проблема в тому, що бiльшiсть нафтових родовищ на пiвднi Судану, тодi як найважливiший нафтопровiд i порт -- на пiвночi. I скидається на те, що ця кривава iсторiя нiколи не скiнчиться. Вiдтак країна в буквальному сенсi вимирає.

Згiдно з iнформацiєю Всесвiтньої продовольчої програми ООН, 5 мiльйонiв осiб -- а це понад 40% населення! -- гостро потребують продовольства й перебувають на межi голодної смертi.

До того ж бойовики свiдомо не впускають гуманiтарну допомогу в деякi регiони. Нам є над чим замислитись, чи не так?

Iрина ЛЬВОВА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter