ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Парламент Туреччини зважився на найрадикальніші з 1923 року зміни

21.01.2017 12:32
Парламент Туреччини зважився на найрадикальніші з 1923 року зміни

Парламент Туреччини більшістю голосів схвалив пакет змін до конституції, які передбачають перехід на президентську форму правління.

Про це свідчать результати голосування. За ухвалення закону, що складається з 18 статей, проголосували 339 депутатів. Закон буде винесено на референдум, де ухвалять остаточне рішення.

"Дякую депутатам за виконану роботу, тепер слово за народом", - заявив, звертаючись до парламентаріїв, прем'єр Туреччини Біналі Їлдирим.

Очікується, що президент Туреччини Ердоган в найближчі дні підпише відповідний закон. Після цього питання буде винесене на референдум, який відбудеться через 60 днів після публікації тексту закону в офіційному виданні.

Проект змін до основного закону, які передбачають введення в Туреччині президентської системи правління замість парламентської, яка існує з моменту утворення Турецької Республіки в 1923 році, внесла в парламент правляча Партія справедливості і розвитку (ПСР). Поправки, які в разі схвалення на референдумі будуть введені з 2019 року, розширюють повноваження президента. Зокрема, він отримує право видавати укази і призначати міністрів, при цьому посада прем'єр-міністра скасовується. Глава держави може не припиняти членство в партії, як це передбачає чинна норма.

Для винесення конституційних поправок на референдум була необхідна підтримка 330 з 550 депутатів парламенту. Депутати від ПСР і ПНР (Партія національного руху), що мають в сумі 355 місць в парламенті, проголосували за референдум, в той час як опозиційні партії - лівоцентристська Народно-республіканська партія (НРП) і прокурдська Партія демократії народів (ПДН) виступили проти, звинувативши президента Туреччини Таїпа Ердогана в прагненні до одноосібної влади.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter