ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Інвестувати 150 мільйонів доларів у виробництво українських літаків мав... звичайний пілот

29.11.2017 17:20
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження. Волонтерам міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm вдалося з'ясувати, що фірма, домовленістю з якою хвалився "Укроборонпром", виглядає вкрай сумнівно.
 
Мова про американську компанію Oriole Capital Group, від якої державне оборонне відомство планувало залучити 150 мільйонів доларів. У результаті "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство", що входить до складу "Укроборонпрому", мало отримати замовлення на серійне виготовлення літаків Ан-74.
 
"Ця домовленість із залучення інвестицій з США - надважлива подія для України. Вперше на авіабудівне підприємство нашої країни заходить потужний інвестор міжнародного рівня, який планує вкладати кошти протягом багатьох років", - казав генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романов.
 
Але в розслідувальників до цієї американської фірми виникло дуже багато запитань. Докладніше - у нашій розмові з речником InformNapalm Михайлом Макаруком.
 
- Що спонукало вас розпочати розслідування?
 
- Ми просто захотіли дізнатися більше про першого великого закордонного інвестора в український авіапром. Здалося надто підозрілим, що в інтернеті виявилося вкрай мало інформації про компанію Oriole Capital Group. Власне, перші новини про неї пов’язані з угодою про інвестування 150 мільйонів "зелених" у Харківський авіазавод. Шукаємо далі й бачимо, що фірма зі схожою назвою - Oriole Capital Group LLC була зареєстрована 28 червня 2017-го в юрисдикції штату Делавер (США), який називають американським офшором.
 
- А як сама компанія презентує себе в інтернеті? Яку інформацію дає на своєму офіційному сайті?
 
- О, це окрема цікава тема! Домен oriolecapitalgroup.com було зареєстровано 16 травня цього року через реєстратора GoDaddy. Але дані про самого реєстранта сховали завдяки спеціальній платній послузі провайдера Domains By Proxy. Причому, судячи з коду сайта, дизайн та управління контентом розроблено не індивідуально командою програмістів, а на основі одного з типових шаблонів сайтів, які продає фірма Wix.com. 
 
Також цікаво, що SSL-сертифікат цього домену виписано якраз за день публікації новини на сайті "Укроборонпрому" - 12-го листопада. І дійсний він лише до 10-го лютого 2018-го року - це не придбаний, а безплатний тримісячний сертифікат Let’s Encrypt. Подумати тільки: компанія, що інвестує сотні мільйонів доларів, не готова витратити 5 - 20 доларів на платний сертифікат (а саме в таких межах зазвичай коливається ціна річного SSL)!
 
Тобто виникає відчуття, що за день - два до появи інтересу до компанії Oriole Capital Group в українських ЗМІ, хтось швидко виготовив сайт- візитівку та наповнив його контентом. Але й контенту - мізер. Там не згадано жодних імен керівників чи співробітників. Але вказано адресу компанії: Oriole Capital Group, 9744 Wilshire Blvd, Suite 203, Los Angeles, CA 94158. Зверніть увагу на Suite 203 - це номер поштової скриньки, а не офісу. Тобто наймовірніше, це лише віртуальна адреса для реєстрації офшорних компаній.
 
На фото США, Лос-Анджелес. У цьому будинку, із салоном весільних суконь на першому поверсі, начебто зареєстровано компанію, від якої "Укроборонпром" планував залучити 150 мільйонів доларів.
 
- Що вам ще вдалося довідатись?
 
- Думаю, чи не найцікавіше те, що Паша Салех, який згадує про свою посаду віце-президента в Oriole Capital Group, працює... звичайни  пілотом в Alaska Airlines. 
 
- Цікаво, якою могла бути мета нинішньої угоди Oriole Capital Group і "Укроборонпрому"?
 
- Можливо, це - хитрий спосіб американців чи якихось ближньосхідних інвесторів увійти в структуру нашого авіапідприємства. Тобто, ймовірно, хтось намагається взяти під контроль цей авіазавод. 
 
Ірина КОВАЛЕНКО, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

R

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter