ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

На грядки: опале горiхове листя господиня використовує для пiдживлення картоплi

01.09.2016 19:06
На грядки: опале горiхове листя господиня використовує для пiдживлення картоплi

...Набравши чимале рядно опалого листя з волоських горiхiв, Ольга Зiнчук вiдносить його до хлiва, де зсипає у спецiальну загорожу -- там листя лежить до весни.

"Свого часу знайомий агроном пiдказав менi, що горiхове листя є чудовим добривом для росту й розвитку бараболi, -- розповiдає газеті Експрес жителька села Iваничi. -- Адже в листi горiха є речовини, якi сприяють росту та розвитку кореневої системи. Розростаючись, коренева система сприяє росту мiцного куща з грубими стеблами, на якому з'являється багато цвiту. Вiдповiдно, пiд таким кущем бiльше картоплин.

Отож восени я згрiбаю листя, яке зберiгаю в хлiвi в сухому, добре провiтрюваному мiсцi. Навеснi набираю в мiшки й перетираю майже на порошок -- висушене за зиму листя дуже добре подрiбнюється. А коли плугом зроблено рядок пiд картоплю, то спершу сиплю в нього перетертi листочки, а тодi висаджуємо коренеплоди. В землi, а ще пiсля дощу, листя активно розкладається, i його речовини живлять кореневу систему молодої рослини.

Також горiхове листя використовую для боротьби з колорадськими жуками. Результат завжди був успiшним. Тому я й не купую нiякої "хiмiї", а за мiсяць до масової появи смугастикiв вiдважую чотири кiлограми сухого листя та кладу його в дiжку. Заливаю холодною водою, якої знадобиться 20 лiтрiв. Кожного дня перемiшую сумiш, а перед використанням чоловiк її ретельно процiджує i переливає в пульверизатор. Обприскує кущики вранцi, коли зiйде роса. При потребi повторює процедуру через тиждень. Цим же настоєм чоловiк обприскує й кущики баклажанiв та томатiв".

Олеся МАКСИМЕЦЬ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter