ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Небезпечні хвороби чекають свого часу

04.09.2016 22:16
Небезпечні хвороби чекають свого часу

Про нову загрозу глобального потепління, пов'язану з можливістю спалахів небезпечних хвороб, повідомили спеціалісти ВООЗ.

Причиною розвитку такого небезпечного сценарію назвали процес танення льодовиків Антарктиди й Арктики, пише газета Експрес.

Виявляється, у товщі мерзлоти міститься понад 300 небезпечних вірусів та мікроорганізмів. Звільнення їх з льоду матиме катастрофічнi наслідки, йдеться про пандемії невідомих хвороб.

Але як ці віруси й мікроорганізми могли потрапити туди? Зрештою, якщо лід розтане, хіба вони зможуть "ожити"?

-- Не так давно вчені зафіксували активізацію найдавнішої бактерії, яка перебувала в замерзлому стані впродовж тисячі років. Тож мікроорганізми справді можуть так би мовити оживати пiсля звільнення з товщі льоду, -- пояснює кліматолог Василь Троцюк, директор Науково-аналітичного центру.

А оскільки в льодовиковій товщі перебуває близько 300 мікроорганізмів, процеси глобального потепління, що супроводжуються таненням льодовиків, справді становлять надзвичайну загрозу. Адже йдеться про ті бактерії й віруси, котрі свого часу знищували давніх тварин, а потім замерзли. За прогнозами вчених, півтора десятка з них вкрай агресивнi.

-- Що саме може статись?

-- Та ми вже маємо наочну картину того, що може відбутись у майбутньому. Адже на фоні активізації діяльності Сонця на планеті почалися спалахи страшних хвороб. Йдеться, зокрема, про вірус Зіка, жовту лихоманку, гарячку Ебола, Західного Нілу...

Якщо вивільняться віруси з мерзлоти, невідомо, якою буде їх зустріч із теперішніми, які за тривалий час мутували. Організм людини не може виробити тривалого захисту вiд них. Зрештою, науковці вже давно довели зв'язок між пандеміями грипу й періодами максимальної активності Сонця. Адже саме світило є одним з основних чинників, що провокують глобальне потепління.

До слова, є ще одна загроза у таненнi льодовиків: з мерзлоти вивільнятиметься парниковий газ метан. Ці процеси вже відбуваються, метан поволі вивільняється з дна океанів, де перебуває в кристалізованому стані. Причиною цього стають придонні глибоководні течії, які виникають на фоні глобального потепління.

-- Що ж робити?

-- Науковці підрахували, що впродовж найближчих 15 -- 20 років середня температура повітря на планеті буде підвищуватись. Тож ми маємо діяти. Аби пригальмувати процеси глобального потепління й застрахуватись від катастофiчних наслідків, необхідно різко знижувати кількість викидів парникових газів -- це те, що людство здатне зробити. Для цього всі країни мають об'єднатися в спiльнiй стратегії.

Лариса ПЕЦУХ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter