ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

На грядки: опале горiхове листя господиня використовує для пiдживлення картоплi

01.09.2016 19:06
На грядки: опале горiхове листя господиня використовує для пiдживлення картоплi

...Набравши чимале рядно опалого листя з волоських горiхiв, Ольга Зiнчук вiдносить його до хлiва, де зсипає у спецiальну загорожу -- там листя лежить до весни.

"Свого часу знайомий агроном пiдказав менi, що горiхове листя є чудовим добривом для росту й розвитку бараболi, -- розповiдає газеті Експрес жителька села Iваничi. -- Адже в листi горiха є речовини, якi сприяють росту та розвитку кореневої системи. Розростаючись, коренева система сприяє росту мiцного куща з грубими стеблами, на якому з'являється багато цвiту. Вiдповiдно, пiд таким кущем бiльше картоплин.

Отож восени я згрiбаю листя, яке зберiгаю в хлiвi в сухому, добре провiтрюваному мiсцi. Навеснi набираю в мiшки й перетираю майже на порошок -- висушене за зиму листя дуже добре подрiбнюється. А коли плугом зроблено рядок пiд картоплю, то спершу сиплю в нього перетертi листочки, а тодi висаджуємо коренеплоди. В землi, а ще пiсля дощу, листя активно розкладається, i його речовини живлять кореневу систему молодої рослини.

Також горiхове листя використовую для боротьби з колорадськими жуками. Результат завжди був успiшним. Тому я й не купую нiякої "хiмiї", а за мiсяць до масової появи смугастикiв вiдважую чотири кiлограми сухого листя та кладу його в дiжку. Заливаю холодною водою, якої знадобиться 20 лiтрiв. Кожного дня перемiшую сумiш, а перед використанням чоловiк її ретельно процiджує i переливає в пульверизатор. Обприскує кущики вранцi, коли зiйде роса. При потребi повторює процедуру через тиждень. Цим же настоєм чоловiк обприскує й кущики баклажанiв та томатiв".

Олеся МАКСИМЕЦЬ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter