ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

В африканських шахтах знайдено "пекельних" мікробів

15.08.2016 10:03
В африканських шахтах знайдено "пекельних" мікробів

В одній з шахт у ПАР знайдено незвичайних живих організмів, які можуть виживати на глибині трьох кілометрів без доступу світла і кисню. Відкрила їх міжнародна команда біологів на чолі з мікробіологами з Техаського університету (США) та шведського університету Упсали, пише газета Експрес.

Учені розшифрували геном кількох мікроорганізмів з підземного царства. Після цього дані порівняли з будовою ДНК ряду бактерій, що живуть у водних і наземних середовищах. Результати аналізів показали, що виявлені мікроорганізми належать до невідомої раніше родини археїв.

"Археї -- це одноклітинні живі організми, що не мають клітинних ядер -- так звані прокаріоти, -- пояснює Андрій Пустовалов з ННЦ "Інститут біології". --  Проте на молекулярному рівні вони помітно відрізняються від бактерій, які також є без'ядерними, а також від еукаріотів (живі організми, клітини яких містять ядра). Ще донедавна мікробіологи вважали, що археї належать до царства бактерій, але згодом їх було виділено в окреме царство".

На думку вчених, "пекельні" мікроби вже від самого початку були пристосовані до життя під землею, а не були занесені до шахти з поверхні. Їх назвали Hadesarchaea -- на честь греко-римського бога підземного світу Гадеса. А "пекельними" називають тому, що вони можуть жити на глибині трьох кілометрів під землею, де температура сягає близько 100 градусів за Цельсієм.

Марина МОРОЗ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter