ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

25 років тому у мережі Інтернет запрацював перший веб-сайт

08.08.2016 06:40
25 років тому у мережі Інтернет запрацював перший веб-сайт

Інтернет відзначає ще одну подію: 6 серпня 1991 року в мережі заробив перший публічний веб-сайт.

Британський науковець Тім Бернерс-Лі вперше придумав концепцію веб-сайту в 1989 році. Ідея була заснована на використанні глобальної мережі Інтернет (тоді ще зовсім молодої платформи) для розміщення сторінок, до яких будь-яка людина зможе отримати доступ. Зараз концепція здається застарілою, але для свого часу була дуже інноваційною.

До жовтня 1990 року Бернерс-Лі написав код для мови HTML (Hypertext Markup Language) - основи для веб-сайтів, для HTTP (HyperText Transfer Protocol) стандарту, що забезпечує обмін даними через Інтернет, і URI (Uniform Resource Identifier) ​​адреси, яка призначає кожному сайту свій власний URL.

Перший веб-сайт заробив ще в кінці 1990 року, проте публічно Бернерс-Лі поділився своїм творінням за межами Європейської організації ядерних досліджень (CERN), де працював, лише 6 серпня наступного року.

Оскільки саме поняття "Всесвітньої павутини" було новим, перший сайт містив усю необхідну інформацію про новий винахід, про те, як отримати до нього доступ, і як зацікавлені програмісти можуть внести свій вклад у нього.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter