ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Винахідники-аматори сконструювали міні-електростанцію, яка працює на... дровах

02.08.2016 09:07
Винахідники-аматори сконструювали міні-електростанцію, яка працює на... дровах

Електроенергія нині дорога -- і буде ще дорожчати! Але від неї не відмовишся -- не будеш же освітлювати хату свічками! Втім можна для цього скористатися не свічками, а... дровами.

Кілька молодих ентузіастів-технарів поміркували і зробили газогенераторну міні-електростанцію. На чому вона працює? На відходах деревини, пише газета Експрес.

...Біля будинку стоїть на асфальті прямокутний сталевий бак з якимись трубками збоку. Поряд -- шланги, мотор на колісному візку. Одразу й не зметикуєш, що воно таке.

"Це наше з колегами дитя -- газогенераторна установка, яка допоможе виробити електрику, -- пояснює один з майстрів, 25-річний Микола Оксенюк. -- Працює вона за відомим ще з передвоєнних часів принципом газогенерації, або газифікації твердого пального".

Справді, такі двигуни були дуже популярними в СРСР у 30 -- 40-х роках минулого століття. А тепер "дідівська" технологія дістала мовби друге дихання -- через подорожчання пального й енергоресурсів. "Як усе це працює? -- перепитує Микола. -- Дуже просто. У бункер ми засипаємо тверде пальне -- це можуть бути пелети, цурки, січка, навіть гілля. Розпалюємо -- і починається процес горіння. При цьому утворюються гази – чадний газ, водень, метан... Близько 40% цієї суміші горючі. Тож можна використати її з користю"

Після очищення та проходження камери газифікації горючий газ виходить зі спеціального патрубка назовні. Тут якраз й варто його "ловити". За допомогою трубки експериментатори запустили цей газ у перероблений бензиновий двигун, тобто замінили бензиново-повітряну сміш на газоповітряну. Двигун починає гарчати, чмихає -- і заводиться на повну силу. "Перед цим через клинопасову передачу я з’єднав цей мотор з іншим синхронним двигуном, який виконує роль генератора, -- пояснює чоловік. -- Цей другий двигун також починає працювати -- і виробляє струм". Справді, під'єднана до генератора лампа розжарювання починає яскраво світитися. Є струм! А дали його... відходи деревини!

"Задля справедливості треба згадати про хибу такої "електростанції", -- признається пан Микола. -- Працюючи на газі, бензиновий двигун втрачає 10 -- 15% своєї потужності. Але цю чи не єдину ваду перекриває неабияка перевага економії коштів. Як саме? Підрахуймо. Літр бензину в такій установці заміняють півтора-два кілограми пелет. У бак нашого газогенератора вміщається 15 кілограмів пелет -- це еквівалент десяти літрів бензину. А що виходить у грошах? 10 літрів бензину -- це 200 гривень. А 15-кілограмовий мішечок пелет вартує в маркеті 56 -- 58 гривень. Якщо ж узяти гуртом цілу  тонну -- вийде взагалі по 40 гривень за мішок. Іншими словами, вартість деревного палива менша  за бензинове у 4 -- 5 разів!"

Потужність такої "електростанції" -- від двох до п’яти кіловатів. Цього цілком вистачить, щоб освітлювати дачу або невеликий будинок, даючи струм ще й побутовим приладам.  Винахідник зауважує, що такий газогенератор ще й екологічно чистіший за бензиновий двигун. "А фінансову  економію можна взагалі підняти до 100 відсотків, -- каже Микола Оксенюк. -- Ця штука працює й на відходах соломи, на трісках тощо. А якщо маєте сад, можна наламати сухих гілляк і заправляти ними бункер для горіння. Тоді газ -- і струм -- узагалі будуть дармовими. І ніяке підвищення тарифів на електрику не страшне!"

Сергій БОВКУН

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter