ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Космічний апарат "Джуно" показав Юпітер

28.07.2016 20:02
Космічний апарат "Джуно" показав Юпітер
Після майже п'ятирічної подорожі космічний апарат NASA вийшов на полярну орбіту газового гіганта

Днями "Juno" передав на Землю перші унікальні зображення Юпітера. Наразі це одна з найдорожчих і найризикованіших космічних місій в історії вивчення Сонячної системи. Проект "Juno" обійшовся США в понад мільярд доларів!

Що науковці планують дізнатися завдяки цій місії?

- Юпітер, п'ята та найбільша планета Сонячної системи, є одним з найменш вивчених її об'єктів, - каже завідувач відділу фізики планетних систем Головної астрообсерваторії НАНУ, доктор наук Анатолій Відьмаченко. - Тепер астрофізики не лише матимуть нагоду зблизька роздивитися пояси Юпітера, а й дізнатися про його внутрішню будову (зокрема присутність твердого ядра), принцип дії його магнітного та гравітаційного полів.

У 2000 році дані, отримані за допомогою орбітального телескопа "Чандра", продемонстрували джерела рентгенівського випромінення на Юпітері, вони пульсують. Є надія, що "Джуно" допоможе розгадати їхню природу.

А найважливіше в місії -- можливість відкрити таємницю формування Сонячної системи. За однією із версій, Юпітер сформувався першим, і тому саме в його надрах лежить розгадка минулого нашого світу.

- Чи проект є складним у технічному плані?

- Надзвичайно. Запуск апарата в 2011 році здійснювала одна з найпотужніх ракет "Atlas V". Однак навіть вона не могла відразу штовхнути апарат до Юпітера, тому "Джуно" довелося зробити кілька обертів Сонячною системою, ще раз пролетіти повз Землю. Науковці так розрахували рух станції, щоб цього разу вона пролетіла на мінімальній відстані від нашої планети. Ризикований
гравітаційний маневр додав імпульсу, що, зрештою, допомогло "закинути" більше як тритонний "Джуно" на відстань понад 580 мільйонів кілометрів від Землі.

Сенсацією є й те, що "Джуно" здолав шлях "Земля - Юпітер", використовуючи як джерело енергії не радіоізотопи, а сонячні батареї. Вони унікальні за розміром, їхня площа - 60 квадратних метрів. Вразливі деталі батарей захищені титановими панелями. Власне через них "Джуно" так багато важить. Бо все його наукове обладнання -- менше як 1000 кг.

- Як довго триватиме ця місія?

- До наступного року. У 2017-му, знизивши швидкість до критичної, апарат увійде в атмосферу газового гіганта, вивчатиме її зсередини, доки не втратить панелі й не згорить. Ця загибель запланована. Для науковців дуже важливо, щоб земні мікроорганізми, що могли вціліти на "Джуно", не потрапили на один із супутників Юпітера і не заразили їх. Адже в подальшому їх також вивчатимуть, а є припущення, що там можуть існувати місцеві, специфічні форми життя.

Ірина КОНТОРСЬКИХ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter