Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Права і гарантії жінок в ЗСУ: що саме змінилося після ухвалення нового законопроекту

14.09.2018 16:00
Права і гарантії жінок в ЗСУ: що саме змінилося після ухвалення нового законопроекту
Верховна Рада розширила доступ жінок до посад в армії. Тепер їх залучатимуть до виконання певних завдань, вони зможуть брати участь у бойових діях та обіймати певні посади, пише газета "Експрес".
 
"Досі жінки могли укласти контракт на проходження військової служби лише у віці від 18 до 40 років,  — розповідає народний депутат Ігор Луценко. —Тепер таке обмеження скасовано (для чоловіків його ніколи не було).
 
Крім того, всі жінки-військовозобов'язані могли перебувати в запасі лише у віці до 50 років, незалежно від отриманого військового звання. Максимальний вік перебування чоловіків у запасі становить 65 років. Тепер же жінки матимуть рівні можливості з чоловіками. Тобто можуть стати навіть генералами. До слова, військове звання беруть до уваги під час нарахування пенсій. Традиційно жінки, колишні військовозобов'язані, мали нижчу пенсію. Тому що не мали шансів просуватися кар'єрною драбиною так, як чоловіки.
 
За чинним законодавством, чоловіків-військовозобов'язаних зараховували до запасу першої категорії, якщо вони здобули військово-облікову спеціальність. Жінки у будь-якому випадку потрапляли до запасу першої категорії. Тепер же матимуть однакові права. Це означає, що досягнення жінок не буде нівельовано і не буде знижено їхню цінність як професіоналів у військовій сфері.
 
Зауважу, що однакові умови військової служби чоловіків і жінок є одним із основоположних стандартів НАТО. Таких правил дотримуються і в країнах, які мають армію високого рівня боєздатності. Наприклад, 2015 року Міноборони США відкрило всі військові посади для жінок. Ізраїль 2000 року дозволив їм  служити на будь-якому військовому посту. Норвегія ухвалила аналогічний закон ще 1985-го".
 
Про те, чим зумовлені зміни щодо виплати компенсації сім'ям загиблих військовослужбовців, читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram  
 
Наталія ВАСЮНЕЦЬ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter