Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

20% людських генів зараз неактивні – вчені

14.09.2018 08:22
20% людських генів зараз неактивні – вчені

20% людського геному ніяк не проявляють себе – вони взагалі не кодують жоден білок. А деякі гени зовсім втратили здатність кодувати білки. До такого несподіваного висновку прийшла міжнародна група дослідників, передає 24 з посиланням 7mednews.

Вони проаналізували три великі бази даних, де зібрані відомості про всю кількість білків, які кодуються геномом людини. Для дослідження науковці використовували набір з 22 тисяч 210 генів.

З'ясувалось, що у всіх базах є дані тільки про 19 тисяч 446 ділянок ДНК з кодованими функціями. Проаналізувавши решту генів вчені помітили, що вони взагалі не кодують жоден білок, а 1470 псевдогенів зовсім втратили здатність кодувати білки.

Тобто 20% або ж кожен п'ятий ген можуть виявитися неактивними. Тож для чого вони потрібні людині? На думку науковців, під час еволюції багато функцій здатні вичерпуватися навіть на генетичному рівні. Вони поступаються місцем більш корисним і новим генам, які допоможуть людському організму вижити.

 

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

V

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter