Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Медики назвали два способи назавжди позбутися високого тиску

13.09.2018 07:22
Медики назвали два способи назавжди позбутися високого тиску

Американські вчені Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл провели дослідження та встановили, що за 16 тижнів можна зменшити потребу в препаратах від високого тиску та знизити ризик серцево-судинних хвороб.

Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.

У дослідженні взяли участь 129 чоловіків і жінок з ожирінням або надлишковою вагою у віці від 40 до 80 років. У всіх добровольців був високий кров'яний тиск – 130-160 / 80-90 міліметрів ртутного стовпа, проте під час тестування пацієнти не приймали лікарські препарати. При цьому для 50% учасників приписали антигіпертензивні засоби.


Усіх учасників поділили на 3 групи: перша впродовж 16 тижнів змінила свій спосіб життя та режим харчування, друга група зосередилася на здоровій дієті, а третя – не змінювала ні способу життя, ні режиму харчування.

Науковці виявили, що до кінця експерименту добровольці в першій групі значно скинули вагу, систолічний кров'яний тиск знизився на 16 міліметрів ртутного стовпа, а діастолічний – на 10 міліметрів ртутного стовпа. У другій групі кров'яний тиск знизився на 11/8 міліметрів ртутного стовпа, а в третій групі – на 3/4 міліметра ртутного стовпа.

Після експерименту лише 15% людей з першої групи потребували вживати препарати, з другої – 23%, а у третій нічого не змінилося.

Висновок вчених такий: зміна способу життя впродовж 16 тижнів дозволяє знизити потребу у препаратах від тиску, ризики інсульту та інфаркту та продовжити життя.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter