Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Шведські науковці по-новому пояснили природу фантомного болю

12.09.2018 19:57
Шведські науковці по-новому пояснили природу фантомного болю

Вчені розробили нову теорію, що пояснює походження феномену фантомного болю – ситуації, коли людина відчуває біль на місці втраченої раніше кінцівки.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Science Daily.

"Вчені із Технологічного університету Челмерс у Швеції на чолі з доктором Максом Ортізом Каталаном запропонували нову гіпотезу, яка пояснює виникнення так званого фантомного болю, який відчуваються у відсутній руці чи нозі. На думку цих вчених, нейрони, що відповідають за ампутовану кінцівку можу заплутуватися із нервовим шляхами, відповідальними за больові відчуття", - йдеться в повідомленні.

Вчені наголосили, що нейрони ніколи не бувають бездіяльні. І у випадку ампутації кінцівки ті ділянки нервових клітин, які відповідали за сигнали від неї, можуть випадковим чином збуджуватися. Відповідно, якщо водночас із цим відбувається активізація больових нейронів, виникає неприємне відчуття на місці відсутньої руки чи ноги.

Дана гіпотеза базується на попередній роботі з розробки революційних методів лікування таких больових умов, які включають машинне вивчення та доповнену реальність.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

B

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter