Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Сало і молоко дешевшає, цукор і риба – дорожчають. Аналітик пояснює причини

10.08.2018 17:50
Сало і молоко дешевшає, цукор і риба – дорожчають. Аналітик пояснює причини
Держстат підсумував, що споживчі ціни в Україні зросли від початку року на 3,6%. Хоча й минулого місяця вони знизилися порівняно із червнем на 0,7% за рахунок подешевшання овочів, фруктів та яєць. На 0,2-1,1% також знизилися ціни на молоко та молочні продукти, сало, масло, свинину. Водночас на 0,7-1,9% подорожчали цукор, продукти, хліб, рис, м'ясо птиці, макарони, риба та продукти з неї.
 
Зросли вчергове споживчі ціни на алкогольні напої і тютюн, на житлово-комунальні послуги (через зростання тарифів на утримання будинків та прибудинкової території, каналізування та водопостачання) і транспорт. 
 
"Щороку влітку у нас зазвичай знижуються ціни на продукти. Проте торік вони зростали через підвищення цін на світових ринках, – розповідає Експрес-онлайн Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру. – Загальний індекс зростання споживчих цін минулого року на міжнародних ринках перевищував 9%. У зв'язку з цим в Україні ціни зросли більше, ніж на 16%. Цьогоріч на зовнішніх ринках поки що не спостерігається суттєвого зростання вартості продуктів. Та через засуху очікується, що ціни на зерно значно зростуть. Відповідно українське зерно теж здорожчає".
 
Цікаво, що Нацбанк раніше публікував прогноз інфляції і повідомляв про можливе зростання цін на продукти харчування до кінця цього року майже на 10%. "Та якщо торік у нас спостерігалося зростання споживчих цін на рівні 16%, то позаторік – всього на 3,2%, – каже Борис Кушнірук. – Загалом в Україні коливання цін дуже значне. Оскільки реалізуються сировинні товари переважно з низьким рівнем переробки і на їхню вартість суттєво впливають погодні умови. Цього року дуже хороший врожай фруктів. Тому й вони дешеві, порівняно з минулим роком. Подібна ситуація з овочами.
 
Загалом є декілька факторів, які впливають на рівень споживчих цін. Зокрема, монетарний, коли збільшується попит і спостерігається зростання цін. А також зовнішній фактор, коли ціна залежить від того, скільки коштує імпортована продукція, якої бракує на внутрішньому ринку. У нас мало виробляється готової продукції, зокрема і продуктів харчування, а видатки на харчі – значні. Лише якщо доходи населення зростатимуть, і частка витрат на продукти харчування буде нижчою, тоді й коливання споживчих цін був значно меншими".
 
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Богданна МАРТИНИК 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter