Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Населення України за п'ять місяців скоротилося на ціле місто

19.07.2018 18:07
Населення України за п'ять місяців скоротилося на ціле місто
Чисельність наявного населення в Україні, за підрахунками Держстату, станом на 1 червня становила 42 279 600 осіб. З січня до травня вона зменшилася на 106 800 осіб. А це більше, ніж мешкає у Кам'янець-Подільському.
 
Кількість померлих майже вдвічі більша, ніж кількість народжених: на 100 померлих – 54 народжені.
 
"В Україні депопулярція спостерігається вже 25 років, - розповідає Експрес-онлайн Лідія Ткаченко, провідна наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України. - Якщо брати до уваги абсолютні показники скорочення населення, то картина сумна. Якщо говорити про співвідношення скорочення неселення до загальної кількості людей в країні, то у нас - один із найгірших показників у Європі. І це залежить не настільки від низьких показників народжуваності, як від того, що середній вік українців таки нижчий, ніж в інших європейських країнах.
 
Найвищі показники депопуляції в ЄС - у Болгарії (-6,5 - співвідношення кількості померлих та народжених на 1 000 осіб), Хорватії та Латвії (-4,1), Литві (-4), Угорщині (-3,8) і Румунії (-3,6). У Сербії - -5,5, а в Україні - -5. 
 
Після перепису населення ми точно знатимемо кількість осіб, які проживають на території країни. Отримані дані можуть відрізнятися від цифри, яку маємо зараз, на мільйон або й більше. Може виявитися, що нас не 42 мільйони, а 40. Оскільки міграційні процеси важче обліковувати, ніж кількість померлих та народжених, то зазвичай коригуються дані щодо міграції. Адміністративні дані - про кількість народжених та померлих - за результатами перепису населення точно не змінюватимуться".
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 
 
Богданна МАРТИНИК
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter