Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

"Дніпроазот" Коломойського хоче втричі підвищити ціну на хлор: чи є альтернатива

19.07.2018 17:15
"Дніпроазот" Коломойського хоче втричі підвищити ціну на хлор: чи є альтернатива
"Дніпроазот" заявив, що готовий відновити виробництво хлору, необхідного для роботи водоканалів, за умови погодження з АМКУ підвищення цін на свою продукцію майже утричі —  з 17-20 до 42-56 тисяч за тонну, повідомляє Експрес-онлайн.
 
Сьогодні в АМКУ відбулося засідання з цього приводу. У Комітеті заявили, що підприємство Коломойського може встановлювати ціни на свою продукцію ті, які хоче.
 
"Альтернатива хлоруванню води є, —  розповідає Експрес-онлайн Євген Кунь, співзасновник проектно інжинірингової компанії Interproekt GmbH. — Наприклад, для цього можна використовувати гіпохлорит натрію, який є більш безпечним для споживачів щодо впливу на здоров'я. Але лише кілька водоканалів, зокрема у Житомирі, Львові, Івано-Франківську, Херсоні, роблять ставку зараз на альтернативні способи знезараження води і на 40-50% перекривають потребу у хлорі. Решта водоканалів, на жаль, залежні від рідкого хлору, бо останні 25 років не вкладали грошей у цю справу.
 
Так, перейти на альтернативні методи знезараження можливо, але це справа не одного дня. За умови, що знайдуться  гроші (а мова не про одну сотню тисяч гривень) виготовлення проектної документації може зайняти рік. Наші водоканали знаходяться у підпорядкуванні міських рад, потрібно, щоб ті виділили кошти на альтернативні методи хлорування води. Тобто не все так просто..."
 
Нагадаємо, "ДніпроАзот" —  це єдиний виробник рідкого хлору, який використовують для знезараження води у централізованих мережах водопостачання. Підприємство збунтувалося через високу ціну на газ та з 15 червня припинило свою роботу. Заручниками ситуації стали водоканали, в яких закінчуються запаси основного дезінфектанта, —  рідкого хлору, тому вони не можуть забезпечувати якісне водопостачання, і —  споживачі. Адже, якщо не буде належного очищення, то з наших кранів потече не питна, а технічна вода.
 
Через дефіцит рідкого хлору без очищеної питної води у найближчі дні можуть залишитися Харків, Кривий Ріг, Житомир. У Миколаєві із 14 липня водопостачання обмежили і в денний, і у нічний час.
 
Рідкий хлор хоч проблематично, але можна імпортувати з Європи. Міська влада Дніпра уклала договір на 4 млн грн на постачання хлору з Румунії, який звісно ж є дорожчим, аніж хлор з "ДніпроАзоту". Але декілька водоканалів заявили, що не мають грошей на дорогий імпортний хлор.
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 
 
Леся ЯСИНЧУК 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter