Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Росія має такий же стосунок до історії Русі, як Бразилія до історії Португалії, — Палій

06.07.2018 11:00
Росія має такий же стосунок до історії Русі, як Бразилія до історії Португалії, — Палій
Росія не втомлюється твердити: держави "Київська Русь" ніколи не існувало. Проте ставити знак рівності між Руссю та Росією — неприпустимо. Так вважає Іван Патриляк, доктор історичних наук, декан історичного факультету КНУ імені Т. Шевченка, пише газета "Експрес".
 
"Тому що саме поняття держави Росія з'явилося після Північної війни 1721 року, коли Московське царство стало називатися Російською імперією, — наголошує історик. — Це поняття запровадив Петро І. Він наполягав перед європейським географічним співтовариством, щоб на всіх картах Московія була позначена як Росія. Назву запозичив від грецького "Русь". 
 
"Росія має такий же стосунок до історії Русі, як Бразилія до історії Португалії чи Індія до історії Великої Британії, — додає історик Олександр Палій. — Якби, наприклад, сьогодні Росія захотіла перейменуватися на Китай, це зовсім би не означало, що разом із такою маніпуляцією вона б отримала у спадок кількатисячолітню китайську історію і культуру.
 
Наведені цитати з літописів — очевидне підтвердження того, що історія Русі належить Україні. Ідеологічна суперечка за спадок Русі, яку протягом останнього півтисячоліття вели Київ і Москва, закінчується перемогою України".
 
Які ж підстави Росія знаходила для ототожнення своєї історії з історією Русі? Про що свідчать літописні згадки? Про це читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 
 
Олена КОВАЛЬСЬКА, Наталія ВАСЮНЕЦЬ

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter