Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Київська Русь — наша! Відомий історик проаналізував літописи і навів беззаперечні аргументи

05.07.2018 09:00
Київська Русь — наша! Відомий історик проаналізував літописи і навів беззаперечні аргументи
Іпатіївський, Лаврентіївський та Галицько-Волинський літописи доводять, що Русь — наша. Про це говорить історик Олександр Палій, який і проаналізував історичні твори, пише газета "Експрес". 
 
"Незаперечними аргументами того, що Русь — наша, є згадки літописів, що переписані у XIV — XV століттях із давніших оригіналів — XII — XIII століть, —  каже він. — Ідеться про Іпатіївський, Лаврентіївський, Галицько-Волинський літописи. Наприклад, у записах за 1146 рік сказано: "І Святослав, заплакавши, послав до Юрія в Суздаль, сказав: "Брата мені Всеволода Бог узяв, а Ігоря Ізяслав схопив. Піди-но в Руську землю, до Києва".
 
Або ж під 1147 роком, коли чернігівський князь Святослав Ольгович обступив місто Неринськ (у Рязанському князівстві), літопис повідомляє: "У той же час прибігли до Святослава із Русі отроки". Чи під 1173 роком, коли Ростиславичам було запропоновано покинути Київ і навколишні міста Білгород і Вишгород та піти до Смоленська, записано: "...і заремствували вельми Ростиславичі, що він позбавляє їх Руської землі". Загалом таких цитат — сотні.
 
Про те, що окремо існувала Київська Русь, або ж Руська земля, і окремо -- Суздаль, Смоленськ чи Рязань. Ми бачимо: коли князі їдуть із цих територій, то їдуть у Русь. Тобто це не одна держава".
 
Які території займала Київська Русь? Які аргументи наводить Росія для ототожнення своєї історії з історією Русі? Коли почалося  пересмикування спадщини Русі на користь Московії?  Про це інше читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram  
 
Олена КОВАЛЬСЬКА, Наталія ВАСЮНЕЦЬ
 
 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter