Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

У Раді схвалили законопроект із блокування сайтів

04.07.2018 19:48
У Раді схвалили законопроект із блокування сайтів

Комітет парламенту з питань національної безпеки та оборони схвалив проект закону щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері. Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Члени комітету рекомендували до схвалення текст законопроекту у першому читанні з подальшим доопрацюванням.

Скандальний законопроект, авторами якого є депутати Іван Вінник (БПП) та Тетяна Чорновол («Народний фронт»), включено до порядку денного лише через рік після створення. Цей акт передбачає прирівнювати кібератаку до технологічного тероризму. Окремим пунктом у законопроекті заявлено про можливість обов’язкове блокування провайдерами доступу до будь-якого ресурсу в мережі без рішення суду на 48 годин.

Деякі правозахисники стверджують, що положення законопроекту №6688 дійсно порушують національне законодавство і міжнародне право та створюють умови для інтернет-цензури.

Зокрема нардеп Борислав Береза заявив, що у законі вживаються надміру широкі формулювання і розмиті критерії, які можна трактувати неоднозначно.

«Особливо насторожує формулювання, на підставі якого можуть закрити доступ до ресурсу: «Поширення через цей ресурс (сервіс) інформації, з використанням якої вчиняються тяжкі або особливо тяжкі злочини». Це визначення є надзвичайно широким і суперечить принципу правової визначеності, створюючи серйозні можливості для зловживань. А з огляду на рівень корумпованості українських правоохоронців, то цей законопроект створює загрозу для будь-якого ЗМІ, яке критикує владу», - заявив нардеп.

Для прикладу правозахисники наводять ситуацію з подібним законопроектом прийнятим парламентом РФ. Там законодавчий акт використовують для блокування опозиційних ЗМІ та потенційно шкідливих для діючої влади платформ.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

V

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter