Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Залиште цей вислів письменникам, — відомий історик прокоментував скандал із "солов'їною"

14.06.2018 10:52
Залиште цей вислів письменникам, — відомий історик прокоментував скандал із "солов'їною"
Висновки антидискримінаційної комісії при Міністерстві освіти призвели до скандалу, пише газета "Експрес". Зі шкільних підручників хочуть забрати слово "батьки", а українську мову заборонити називати "солов'їною". 
 
І це ще не все. У шкільних підручниках експерти знайшли чимало виразів, які, на їхню думку, є дискримінаційними. Чимало українців сприйняли таку ініціативу з обуренням, але деякі представники еліти думають інакше.
 
"Солов'їна мова — це дуже красивий образ, але не для підручника. Треба залишити цей вислів письменникам. Навчальні посібники мають бути позбавлені тієї чи іншої метафорики, надмірної образності, — вважає Вадим Скуратівський, історик, літературознавець, публіцист. —  Підручник має показувати більш стримані означення тих чи інших явищ. Бо білорус, який живе в Україні, може сказати: а чим моя мова гірша?! Вона теж солов'їна! Однак у передмові до посібника можна вказати, що поети називали українську мову "солов'їною". Цього ніхто не може заборонити".
 
Які ще позиції щодо "солов'їної" та інших висновків антидискримінаційної комісії у відомих українців та експертів? З чим у висновках комісії вони не погоджуються, а що вважають потрібним? Про це - у новому номері газети "Експрес".
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Леся ЯСИНЧУК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter