Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Вчені помітили незвичну властивість Сонця: воно ніби реагує на щось

13.06.2018 20:59
Вчені помітили незвичну властивість Сонця: воно ніби реагує на щось

Спостерігаючи за сейсмічними хвилями Сонця, астрономи помітили цікаву тенденцію. Вступаючи у пік свого 11-річного періоду активності, світило зменшується в розмірах, стискаючись від 1-2 км до 5-8 км.

Сонце не має стабільно окресленої поверхнею, тому про його габаритах можна міркувати приблизно. Обертаючись, головна зірка Сонячної системи сплющується вздовж осі, і різниця між полярним і екваторіальним діаметром становить близько 10 км.

Встановити дані величини астрономам допомагає швидкість падіння яскравості об’єкта з радіусом близько 700000 км від його центру до краю. Фахівці Технологічного інституту Нью-Джерсіа і Університету Ніцци простежили за сейсмічними хвилями Сонця за допомогою космічних геліообсерваторій SoHO і SDO, пишуть cikavosti.com.

Спостереження показали зміни розмірів різних верств світила при його 11-річному циклі підвищеної магнітної активності. Деякі пласти зірки розширюються, стаючи більш розрідженими, а інші, ущільнюючись, стискаються. Астрономи помітили найбільш значні перетворення на глибині приблизно 5000 км, де радіус звужується до 5-8 км. Однак у період активності Сонця його габарити в цілому зменшуються всього до 1-2 км.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter