Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Стало відомо, скільки дітей в Україні народжують поза шлюбом

13.06.2018 19:58
Стало відомо, скільки дітей в Україні народжують поза шлюбом

Держстат підрахував, що торік в Україні народилося 74 779 дітей поза шлюбом - 20,5% від загальної кількості народжених. Найбільше народжували дітей, не перебуваючи у зареєстрованому шлюбі, матері віком 25-29 років.

На Дніпропетровщині та Одещині торік народилося найбільше дітей поза шлюбом - 7 435 та 6 171, а найменше - на Тернопільщині - 766. У 3 722 матерів, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, це вже п'ята або наступна дитина.

Цікаво, що у сільській місцевості жінки, які не є у зареєстрованому шлюбі, народжують частіше, ніж у містах (22,4% та 19,5% від загальної кількості народжених).

"Уже кілька років поспіль в Україні кожну п'яту дитину (20-22% від загальної кількості народжених) народжують жінки, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, - розповідає Експрес-онлайн Ірина Курило, завідувач відділу досліджень демографічних процесів та демографічної політики Інституту демографiї та соцiальних дослiджень імені М.В.Птухи НАНУ. - А от на початку 90-х років минулого століття в Україні кількість народжених дітей у концесуальних (незареєстрованих) шлюбах становила 10% від загальної кількості новонароджених.

Тенденція до зростання кількості дітей, які з'являються на світ у матерів з нереєстрованим шлюбом, вже віддавна спостерігається у багатьох європейських країнах.

Найнижчий показник - у патріархальних країнах -- на Півдні Європи, зокрема, у Греції. А найвищий - у скандинавських, де близько 60% дітей від загальної кількості новонароджених з'являються в світ у концесуальних шлюбах.

Очікувати, що в Україні й надалі зростатиме кількість дітей, народжених жінками, які не перебувають у зареєстрованих шлюбах, вочевидь, не варто. Це залежатиме від ступеня поширення концесуальних шлюбів.

Проте традиції та соціо-культурні фактори теж мають суттєвий вплив на цю статистку. Зрештою у Західній Україні зазвичай менше народжується дітей поза шлюбом, ніж на Сході. І це пов'язано саме із традиціями, які побутують у цих регіонах".

Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram

Богданна МАРТИНИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter