Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Стало відомо, як витрачають гроші з держбюджету парламентські партії

26.05.2018 15:24
Стало відомо, як витрачають гроші з держбюджету парламентські партії

За січень-березень 2018 року сукупні витрати політичних партій сягнули 85,2 млн грн, з них 84,4 млн. грн – кошти державного бюджету України.

Про це йдеться у повідомленні Комітету виборців України.

Зокрема, «Народний Фронт» витратив за три місяці 20,2 млн. (99% з них – гроші бюджету), БПП – 28,7 млн. (99%), «Опозиційний блок» – 6,3 млн. (99%), «Самопоміч» – 20 млн. (99%), Радикальна партія Олега Ляшка – 5,5 млн. (95%), ВО «Батьківщина» – 4,2 млн. (92%).

За перші три місяці 2018 р. партії купували за державні кошти навіть такі товари першої необхідності як миючі засоби, пакети для сміття, серветки, рушники, офісний папір і картриджі (це, зокрема, відображено у звіті РПЛ).

Найбільше державних коштів НФ і «Батьківщина» витратили на оренду приміщень (7,5 та 2,1 млн. відповідно), БПП та «Опозиційний блок» – на місцеві осередки (17,3 та 3,5 млн.), РПЛ – на зарплати (2,2 млн.), «Самопоміч» – на матеріальні витрати і оплату послуг (7,5 млн.).

Частину коштів (6,3 млн.) партії спрямували на оплату реклами в ЗМІ: найбільше коштів на це витратила «Самопоміч» – 2,9 млн. на видавничу діяльність.

«Для зменшення залежності від держфінансування партії мали б залучати кошти від членських внесків та гроші від фізичних і юридичних осіб, однак наразі цих коштів недостатньо для того, щоб покрити партійні витрати», – зазначають у КВУ.

Зокрема, за даними НАЗК, у 2017 році «Оппоблок» отримав 6,6 млн. грн. від внесків фізичних та юридичних осіб, а витратив за 3 місяці поточного року понад 6 млн.

«РПЛ отримала за рік 1,1 млн. внесків, а за січень-березень витратила понад 5 млн. НФ залучив за рік лише 6 тис. грн. внесків, а витратив за І квартал понад 20 млн», – заявили у КВУ.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

B

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter