Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

«ЯННІ» ЧИ «ЛОРЕЛ»: в соцмережах розгорілась дискусія щодо аудіоілюзії

17.05.2018 14:08
«ЯННІ» ЧИ «ЛОРЕЛ»: в соцмережах розгорілась дискусія щодо аудіоілюзії

В соціальних мережах поширюється гаряча дискусія щодо аудіоілюзії: в 4-секундному ролику голос згенерований комп’ютером двічі називає одне і теж ім’я. Але одні користувачі чують ім’я «Янні», а інші − «Лорел». Вперше аудіозапис з’явився на онлайн-сервісі Reddit, пізніше його поширили також у Twitter. - пише Inspired

 

 

Журналісти американського видання The Verge попросили вчених прокоментувати цей феномен. Доцент кафедри когнітивної нейронауки Маастрихтського університету Ларс Ріці зазначив, що найімовірніше мова йде про ілюзію, подібну до оптичного обману «ваза Рубіна» (коли наш мозок неодзнозначно сприймає об’єкт, спочатку помічаючи вазу, а потім людські обличчя, або навпаки). Це відбувається, тому що наш мозок  гнучкий у тлумаченнях, і може міняти кут сприйняття залежно від обставин.
 
Вчені також пояснили, що користувачі чують різні імена в залежності від високих або низьких звукових частот. З віком люди гірше сприймають високі частоти, тому «Янні» зазвичай чують молоді користувачі.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter