Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

З точністю до хвилини: нова формула допоможе визначити безпечний час роботи за комп'ютером

07.05.2018 18:25
З точністю до хвилини: нова формула допоможе визначити безпечний час роботи за комп'ютером
Європейці проводять у середньому 2-3 години на день перед екранами телевізорів або комп'ютерів чи інших гаджетів у позаробочий час. Це результати опитування Євростату, у якому брали участь люди віком від 20 до 74 років із 15 країн.
 
Виявляється, що саме греки дуже люблять проводити свій вільний час перед екраном телевізора, переглядаючи різні програми, або ж перед комп'ютером чи екраном телефона або інших гаджетів. На це у Греції витрачають у середньому 3 години та 4 хвилини вільного часу. Наступні у списку — Бельгія (2 години та 59 хвилин) та Фінлдяндія (2 години та 51 хвилина). А от в Італії цей показник найнижчий — 1 година та 56 хвилин.
 
Тим часом, згідно із дослідження попередніх років про проведення часу перед екранами телевізора та комп'ютера, українці на це витрачають 3-5 годин на день.
 
"Загалом ні в ЄС, ні в Україні дотепер не існує офіційно затверджених рекомендацій щодо того, скільки часу людина може проводити перед екраном телевізора, комп'ютера чи інших гаджетів, — розповідає Експрес-онлайн Адріана Патер, лікар-офтальмолог. — Тому можу лише говорити про власні рекомендації, зважаючи на вікові категорії та на стан зору людини. Тож дітям і підліткам я б порадила проводити перед екраном чи телевізара, чи гаджетів у вільний час не більше, ніж півгодини вдень. За 30 хвилин око втомлюється, адже сконцентровується увага на об'єкті, розташованому на близькій відстані. Крім цього, коли людина дивиться на екран, то зменшується частота кліпання (за монітором людина кліпає близько 10 разів на хвилину при нормі 15-20 разів на хвилину). За таких умов пересихає поверхня ока. Загалом деякі медики при визначенні тривалості користування комп'ютером чи гаджетами рекомендують застосовувати формулу: вік пацієнта помножити на три. Отримане число — це хвилини.
 
Зрештою через збільшення часу проведення дітьми та дорослими перед екранами телевізорів та різних гаджетів бити на сполох мають не офтальмологи, а психологи. Адже у людей розвивається залежність. До прикладу, в Інструкції Канадського педіатричного товариства йдеться про те, що дітям до 2-ох років не слід вмикати планшети, смартфони, телевізор".
 
До слова, днями Research & Branding Group оприлюднило дані свого опитування, у якому йдеться про те, що 53% українців отримують інформація, переглядаючи телепрограми, а 42% — з Інтернету.
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Богданна МАРТИНИК
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter