Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Плата за байдужість: чи карають підприємства, які відмовляються брати на роботу людей з інвалідністю

04.05.2018 13:16
Плата за байдужість: чи карають підприємства, які відмовляються брати на роботу людей з інвалідністю
Майже 80% українців з інвалідністю — працездатного віку. Однак працевлаштована приблизно третина з них, пише газета "Експрес".
 
 Згідно із законодавством України, працедавці зобов'язані брати осіб із інвалідністю на роботу, для цього навіть визначено квоту — 4% загальної кількості працівників, — каже Дмитро Посунько, співробітник Правозахисної спілки інвалідів. — Однак не всі дотримують цього правила. До нас нерідко звертаються по допомогу у випадках, коли осіб з інвалідністю відмовляються працевлаштовувати. Якщо такий факт доведено — підприємство має заплатити штраф у розмірі середньої заробітньої плати за рік.
 
Це насправді чимала сума, для прикладу, торік наші фахівці допомагали фонду інвалідів у судовому спорі з одним із запорізьких підприємств. На компанію наклали санкції розміром понад 6 мільйонів гривень!
 
 Як працедавці повиннні заповнювати цю квоту — 4%?
 
 Вони мають подавати звіти у центри зайнятості про наявність або брак робочих місць для осіб з інвалідністю. А ще всі підприємства повинні надсилати звіти до фонду захисту інвалідів про те, скільки осіб з інвалідністю в них працює і які ще є вакансії.
 
 На яку саме роботу в нашій країні може розраховувати людина з інвалідністю?
 
 Здебільшого йдеться про роботу в офісі чи у сфері обслуговування. Нагадаю, що такі працівники мають пільги, зокрема право на скорочений робочий день чи тиждень. А при скороченні штату чи, скажімо, реорганізації підприємства особи з інвалідністю мають пріоритетне право на збереження робочого місця.
 
Вражаючі факти про те, яких зусиль може коштувати одна лиш подорож залізницею для людини з інвалідністю — у новому номері газети "Експрес".
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Лариса ПЕЦУХ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter