Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Всесвітній день Сонця: якби одна мікроскопічна крапля з його ядра впала на Землю, то в радіусі 150 кілометрів ніхто б не вижив

03.05.2018 12:48
Всесвітній день Сонця: якби одна мікроскопічна крапля з його ядра впала на Землю, то в радіусі 150 кілометрів ніхто б не вижив
Сонце є однією з 200 мільярдів зірок у галактиці Чумацький шлях. Усе земне життя зав'язане на сонячній енергії, пише Експрес-онлайн. Завдяки їй дме вітер, падає дощ та сніг, відбувається кругообіг води, сонячні промені підтримують існування рослинного світу та обмін речовин в організмі людей. 
 
Із нагоди Всесвітнього дня Сонця, який припадає на сьогодні, 3 травня, Експрес-онлайн зібрав цікаві факти про наше світило.
 
– Існують дві головні теорії про те, як сформувалася Сонячна система. Згідно з однією, це сталося близько п’яти мільярдів років тому в результаті вибуху наднової зорі. Через цей вибух виникла газопилова туманність, і саме з неї згодом утворилося наше Сонце.
 
– Сонце —- термоядерний реактор, що саморегулюється і забезпечує стабільне виробництво енергії. Найголовніша з реакцій, перетворення водню на  гелій в ядрі Сонця, триває уже мільярди  років;
 
– Якби відстань від Землі до Сонця, що дорівнює 149 600 000 км, скоротилася лише на 5 відсотків, на планеті усе б згоріло. А якби ця відстань збільшилася лише на 1 відсоток, планета стала бм крижаною.
 
– Щільність речовини в ядрі зірки у 150 разів більше від щільності води на Землі. І якби одна мікроскопічна крапля речовини з ядра Сонця впала на поверхню Землі, то жодна жива істота не вижила б на відстані 150 км від падіння.
 
– Колись над Землею сходила пара яскравих зірок. За астрономічними мірками це було відносно недавно, 70 000 років тому. Тоді, як припускають вчені, упритул до меж Сонячної системи підійшов двійник – потужна зірка Шольца. 
 
– Умови, наближенi до земних, як припускається, є лише у зоряній системі 18 Скорпіона. Вона розташована на відстані 45,7 світлового року від Землі, майже ідентична Сонцю за складом, має 13-річний цикл активності (у Сонця він 11-річний), а період її обертання навколо осі дорівнює 23 доби, тоді як у Сонця – 25 діб.
 
– Збитки від катастроф, пов’язаних із сонячною активністю, оцінюються у трильйони доларів. Щоби завчасно передбачити вплив сонячної активності на біосферу та соціально-економічну систему Землі, науковці моделюють космічну погоду. На сьогодні найбільш надійні ймовірнісні дводобовий і одногодинний прогнози сонячних бур. Їхня точність, відповідно, – 30—50% і близько 95%;
 
– Через 7,9 мільярда років Сонце, як підраховано, перетвориться на білого карлика. Тоді закінчить існування наша Сонячна система. Всі елементи, що залишаться після розпаду, стануть основою для зародження нових зірок і планет.
 
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Ірина КОНТОРСЬКИХ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter