Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Науковці порівняли Землю і Сонце: "5-центова монета на тлі дверей" (фото)

23.04.2018 15:50
Науковці порівняли Землю і Сонце: "5-центова монета на тлі дверей" (фото)
NASA опублікувала зображення, яке дає уявлення про те, наскільки масштабним є наше Сонце. На фото зображена невелика частина світила і наша Земля — щоб можна було уявити співвідношення масштабів.
 
У поясненні сказано, що зображення не є реальним, це фотоколаж, який має на меті вказати на різницю масштабів Сонця та Землі. "Якби Сонце було таким високим, як типові вхідні двері, то Земля була б розміром з 5-центову монету на їх тлі", — написали науковці, проте таке образне порівняння дійсно справляє ефект.
 
Зображення увійшло до просвітницького проекту "Десять речей, які потрібно знати про Землю", який провадить NASA. Зокрема, там можна дізнатися, що атмосфера Землі складається з 78% азоту, 21% кисню та 1% інших інгредієнтів, що є ідеальним співвідношенням для для дихання та життя. При цьому атмосфера захищає нас від метеоритів, більшість з яких просто розбиваються в ній, перш ніж досягають поверхні.
 
"Якщо говорити про співвідношення розмірів Землі та Сонця, то наведу такі факти: екваторіальний радіус Сонця більший за екваторіальний радіус Землі у 109 разів, площа поверхні Сонця більша за земну у 12 000 разів, об'єм Сонця складає 1300000 земних, маса — 333 000 земних," — каже Експрес-Онлайн Анатолій Відьмаченко, професор, академік Академії Наук Вищої школи України.
 
Загалом, за словами вченого, маса Сонця займає 99% маси всієї Сонячної системи. Тож порівняння з будь-яким іншим тілом Сонячної системи завжди буде на боці зірки.
 
 
Фото: twitter
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Марина МОРОЗ
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter