Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

РосЗМІ з посиланням на джерело: українській церкві не дадуть автокефалії

23.04.2018 00:06
РосЗМІ з посиланням на джерело: українській церкві не дадуть автокефалії
Константинопольський патріархат повідомив, що разом з іншими православними церквами вивчить запит “церковних і політичних діячів” України про надання автокефалії Українській православній церкві. Про це повідомляє РІА “Новости”.
 
Близьке до Вселенського патріархату джерело повідомило РІА “Новости”, що оскільки питання буде обговорюватися за участю Російської церкви, а рішення вимагає одностайності церков, автокефалії Україна не отримає.
 
“Вселенський патріархат, за божественними і священними канонами і багатовіковому церковному порядку і традиції, з урахуванням світової православної церкви і відповідальності за всеправославну єдність, святого хрещення в Константинополі православного українського народу, докладно розглянув питання про церковну ситуацію в Україні, як це було і на попередніх синодах, прийняв запит про надання автокефалії від частини священнослужителів і політичних діячів, що представляють кілька мільйонів православних українців”, — йдеться в повідомленні прес-служби патріархії. Передає УНН.
 
“(Вселенський патріархат) вирішив на цей запит бути в тісному спілкуванні з іншими сестринськими православними церквами для їх інформування і координації”, — значиться в тексті.
 
Як пояснило РІА “Новости” джерело, близьке до Фанару, це означає, що Константинопольський патріархат поговорить з усіма іншими церквами і збере позачерговий синод за участю всіх православних церков, який, однак, не надасть автокефалію Українській православній церкві — оскільки вимагає одностайного рішення.
 
“Повідомлення Константинопольського патріархату означає, що буде скликаний позачерговий синод всіх православних церков. Це означає, що буде і Російська православна церква, і інші слов’янські церкви, і всі інші церкви і патріархії. У Фанарі зберуться 14 православних церков з тим, щоб обговорити запит. але вони не приймуть рішення про надання автокефалії”, — сказав співрозмовник агентства.
 
“Оскільки на синоді будуть і патріарх Кирил, і інші дружньо налаштовані до Москви церкви, будь-якого рішення про прийнятність надання автокефалії Українській церкві не може бути. Оскільки там буде Москва”, — пояснило джерело.
 
Як повідомляв УНН, Вселенський Патріархат розпочинає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. Про це на своїй сторінці у Facebook повдіомив Президент України Петро Порошенко.
 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

I

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter