Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Українцям пропонують безкоштовний шанс запобігти раку шкіри

17.04.2018 08:22
Українцям пропонують безкоштовний шанс запобігти раку шкіри

Меланома - це захворювання, що має дуже оптимістичний прогноз лікування.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомила хірург-онколог, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення пухлин шкіри та м'яких тканин Національного інституту рака Марія Кукушкіна. Лікар зазначила, що раніше почати лікування, то більше у пацієнта шансів на те, що то, что він подолає це захворювання раз та назавжди.

За ранньої діагностики 95% хворих з меланомою виліковуються, твердять медики.

«Меланома - це захворювання, що має чудовий прогноз щодо виліковування, якщо воно буде проліковано радикально на першій стадії. Такі пацієнти потребують винятково хірургічного видалення і більше жодних втручань у подальшому», - підкреслила лікар.

20 квітня у всіх регіонах України пройдуть безоплатні огляди населення щодо виявлення меланоми та раку шкіри. Метою проведення масових безкоштовних оглядів населення є рання діагностика захворювань шкіри, оскільки головним фактором надзвичайної смертності від меланоми в Україні є її пізнє виявлення, а також відсутність можливості діагностики у віддалених районах країни і брак кваліфікованих фахівців на місцях.

Спеціалісти розробили алгоритм самодіагностики захворювання «АКОРД», де А — асиметрія родимки , К — край родимки, коли він стає нерівним, О — окрас, коли він змінюється, Р — розмір, коли він збільшується і Д — динаміка — поява кровоточивості чи інші зміни.

Наявність однієї чи декількох ознак може свідчити про переродження родимки у злоякісну пухлину.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter