Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

МОЗ впроваджує нові методи діагностики туберкульозу

05.04.2018 15:45
МОЗ впроваджує нові методи діагностики туберкульозу
МОЗ має намір запровадити нові методи у ранній діагностиці туберкульозу. Зокрема, у кожного сімейного лікаря буде скринінг-анкета, за якою він визначатиме, чи пацієнт перебуває в групі ризику. Також, окрім традиційної флюорографії, робитимуть аналіз мокротиння.
 
Про це повідомляють у прес-центрі Міністерства охорони здоров'я.
 
Для подолання туберкульозу в Україні необхідно сконцентрувати зусилля не лише на лікуванні, а й на ранній діагностиці. Це допоможе почати лікування туберкульозу ще до того, як хвороба почала проявлятися, – йдеться у повідомленні.
 
У МОЗ зазначають, що найкращим методом скринінгу на туберкульоз у світі визнано цільове або таргетне обстеження. Воно передбачає наявність у сімейного лікаря спеціальної скринінг-карти, за якою він визначатиме, чи перебуває людина у групі ризику(контактувала з хворим на туберкульоз, має ослаблену імунну систему тощо). Якщо пацієнт потраплятиме у групу ризику – його відправлятимуть на додаткове обстеження.
 
Флюорографія, як і раніше, буде використовуватись для діагностики туберкульозу. Проте, у МОЗ переконують, що цей метод більше не може залишатися єдиним чи головним для діагностики цього захворювання. Поряд із флюорографією хочуть ввести інший сучасний метод діагностики – аналіз мокротиння. Він дозволяє визначити збудника хвороби в організмі за дві години та за потреби одразу розпочати лікування.
 
Слід зазначити, що за даними МОЗ, захворюваність на туберкульоз в Україні зменшилась на 5,5% у порівнянні з попереднім роком. Водночас, ВООЗ повідомляє, що близько 20% випадків туберкульозу в Україні залишаються недовиявленими.
 
Нагадаємо, нещодавно в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила про те, що проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз є недієвим способом. Вона зазначила, що потрібність масової флюорографії – це міф, породжений радянською системою охорони здоров’я.
 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

I

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter