Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Вчені навчилися створювати кульову блискавку: унікальні кадри

18.03.2018 21:51

Дослідники з США та Фінляндії створили і зняли на камеру квантовий магнітний вихор, зовнішній вигляд і властивості якого схожі з загадковим природним явищем, відомим як кульова блискавка.

Кульова блискавка — це рідкісне природне явище. Це світна кульова енергія, що з’являється в штормову погоду поряд зі звичайними блискавками, пишуть Цікавості. Така блискавка, за свідченнями деяких очевидців, здатна плавати в повітрі, рухатися непередбачуваною траєкторією і навіть проходити крізь тверді об’єкти.

В даний час саме існування кульових блискавок поставлено під питання: через появу безлічі спекулятивних матеріалів і нестачу фактичних даних багато фізиків вважають, що кульова блискавка — це просто чергова легенда.

Команда вчених з Фінляндії і США використовувала два протилежно спрямованих потоки електричного струму, в результаті чого утворився синтетичний електромагнітний вузол кульової форми, який і справді підходить під опис кульової блискавки.

 

Мікко Меттенен з університету Аалто в Гельсінкі вважає, що кульові блискавки мають не тільки електричну, а й квантову природу. Їх експеримент став можливий завдяки вивченню скирміонів — квантових квазічастинок, математична модель яких відображає реальну (а не схематичну) поведінку протонів і нейтронів в атомі. За словами фізиків, такі частинки володіють цікавими магнітними властивостями: вони схожі на їжаків, «голки» яких несуть позитивний заряд, а «тіло» — негативний. Завдяки цьому, «квантові їжаки» відрізняються високою стабільністю — можливо, саме вони будуть використані в якості елементів пам’яті в комп’ютерах майбутніх поколінь.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter