Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

У медичній сфері кадрова криза. Бракує десятків тисяч лікарів

15.03.2018 14:00
У медичній сфері кадрова криза. Бракує десятків тисяч лікарів
Фахівців не вистачає не лише в багатьох районних, обласних центрах, а навіть у столиці, де ще двадцять років було до десяти претендентів-медиків на одну посаду, пише газета "Експрес".
 
Рівень укомплектованості штатних посад лікарями за 2017 рік становив 75%, а медпрацівниками середньої ланки  —  70%, що не сягає рівня навіть 1997 року і є найнижчим за всі останні роки.
 
"Найбільше вакансій для українських лікарів —  у фтизіатричній службі, на станціях швидкої медичної допомоги, серед терапевтів та педіатрів, сімейних лікарів і молодших спеціалістів із медичною освітою, патологоанатомів, інфекціоністів, рентгенологів, —  розповідає Лариса Канаровська, голова столичної профспілки медичних працівників. —  Водночас очевидний надлишок медичних кадрів —  у стоматології та гінекології.
 
За даними МОЗ, в Україні бракує близько 42 тисяч лікарів та 100 тисяч медсестер. І заповнити цю прогалину поки що неможливо, особливо в так званих тяжких відділеннях. Наприклад, у реанімації, де на чотирьох лікарів —  одна медсестра". 
 
У 2017 році середньомісячна зарплата працівників закладів охорони здоров’я становила 6657 гривень, зокрема: лікарів —  9277 гривень, фахівців з базовою та неповною вищою освітою —  6796, молодшого персоналу —  4791, спеціалістів-немедиків —  7962 гривні.
 
Скільки лікарів звільнилися з роботи за останні два роки? Про це читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram  
 
Ірина КОНТОРСЬКИХ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter