Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Кінець ери підводного флоту. Вчені придумали квантовий детектор, який "бачить" субмарини за кілька кілометрів

13.03.2018 08:17
Кінець ери підводного флоту. Вчені придумали квантовий детектор, який "бачить" субмарини за кілька кілометрів
Китайська академія наук оголосила про успішну розробку технології, яка дозволить військовим виявляти підводні човни на відстані кількох кілометрів.

Про це повідомляє "Популярная механика".

Науковці із Шанхайського інституту мікросистем та інформаційних технологій при Китайській академії наук розробили магнітометр на основі масиву надпровідних квантових інтерферометрів, який може виявляти підводні човни з відстані кількох кілометрів, а не сотень метрів. Це дозволить китайцям повністю контролювати води Південно-Китайського моря, що викликало серйозні побоювання у США.

Китайський детектор підводних човнів використовує технологію надпровідних квантових інтерферометрів SQUID (Superconducting Quantum Interference Device), які вчені вперше об'єднали в масив. Дія інтерферометрів грунтується на законах квантової механіки: їх чутливість до магнітних полів у сотні разів вища, ніж у звичайних, і знаходиться на порозі фонового значення магнітного поля.

Магнітометри виявляють підводний човен як своєрідну аномалію в умовно рівному магнітному полі Землі, але дальність їх дії невелика. Використання квантових технологій багаторазово збільшує чутливість такого детектора, але разом із потрібним сигналом він спіймає і нескінченно велику кількість шумів, включно з відлунням сонячних бур. Свого часу у США так і не змогли вирішити проблему відсіювання перешкод, а от у Китаї, схоже, досягли позитивного результату.

Принаймні, так стверджувалося в китайській пресі, але за кілька днів усі згадки про це зникли з відкритих джерел. Повідомлялося, що вчені змайстрували цілий масив з квантових інтерферометрів SQUID і розробили алгоритм, який порівнює їх покази та ігнорує сторонні об'єкти і перешкоди, концентруючись лише на підводних човнах.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter