ТЕХНОЛОГІЇ

Власники інтернет-провайдерів кажуть, що Facebook тепер “літатиме” - швидкість збільшиться мало не в 100 разів!
Що може бути краще, нiж довгоочiкуваний смартфон у подарунок на 14 лютого?

Виявляється, є дуже простий спосіб швидкого засинання

14.02.2018 18:48
Виявляється, є дуже простий спосіб швидкого засинання
Як стверджують психологи та нейробіологи з Бейлорського університету (США), швидкий спосіб засинання полягає у тому, що перед сном слід письмово скласти список справ на завтра. І тоді, обіцяють дослідники, ви заснете швидко та міцно.
 
Під час експерименту добровольців розділили на дві групи. Учасники першої групи записували всі справи, які треба було завершити найближчими днями. А учасники другої групи складали список справ, які вони вже вирішили. Далі учасники мали заснути, а за цим процесом учені стежили за допомогою спеціального обладнання.
 
І виявилося, що письмове складання плану дій на завтра дає ефект заспокоєння та допомагає заснути. І це все? Так просто? А як це працює?
 
-- Учені зазначають, що докладніший список справ, то швидше засинає людина, а її сон міцніший. Як це можна пояснити?
 
-- Загалом, є така фраза: перед тим, як лягати в ліжко, зніміть з себе не лише одяг, а й думки, -- каже Наталія Власенко, психолог. -- Це означає, що не варто перед сном згадувати та аналізувати все пережите за день, намагатися вирішити якусь проблему. Дайте мозку спокій, недарма кажуть, що "ранок мудріший за вечір".
 
Багатьом знайома ситуація, коли, незважаючи на сильну втому, ви не можете заснути, бо думаєте -- як зробити те, як вирішити це? От і крутитеся у ліжку. А складання плану на завтра може звільнити від бентежних думок, знизити рівень тривоги, що сприятиме швидшому засинанню. Крім того, коли ви складаєте план, ви вже впорядковуєте думки, визначаєтеся з черговістю вирішення питань, "бачите" проблему з іншого ракурсу. Тобто, половину справи, можна сказати, вже зроблено. Відповідно, ви почуваєтеся спокійнішим, тому й засинаєте швидше й спите краще.
 
-- Безсоння (або, по-науковому, інсомнія) має безліч причин, -- зауважує Віра Коваленко, лікарка-невропатолог. -- Але один із видів безсоння -- так звана психофізіологічна інсомнія, пов'язаний з підвищеним рівнем тривоги людини. Власне, складання плану дій на завтра зменшує цей рівень, допомагаючи заснути.
 
Марина МОРОЗ, Експрес 
 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

I

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter