ТЕХНОЛОГІЇ

Власники інтернет-провайдерів кажуть, що Facebook тепер “літатиме” - швидкість збільшиться мало не в 100 разів!
Що може бути краще, нiж довгоочiкуваний смартфон у подарунок на 14 лютого?

Заступник голови НБУ пояснив, чому зміцнюється гривня

14.02.2018 15:00
Заступник голови НБУ пояснив, чому зміцнюється гривня
Зміцнення курсу гривні на міжбанківському валютному ринку пояснюється відступом сезонних чинників. Про це заявив заступник глави НБУ Олег Чурій, повідомляється на офіційному сайті регулятора.
 
"Зміцнення курсу гривні, що спостерігається останніми тижнями, свідчить, що місце несприятливих сезонних чинників, що зумовили в грудні - січні тимчасовий девальваційний тиск на курс нацвалюти, вже зайняли сприятливі фактори. Таким чином, пропозиція валюти на міжбанківському ринку з січня зростає, тоді як попит на неї знижується", - заявив він.
 
За словами Чурія, також зіграли роль надходження валюти від нерезидентів, що беруть участь в аукціонах Міністерства фінансів з розміщення гривневих облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
 
"З початку року обсяг гривневих ОВДП у портфелі нерезидентів зріс більш ніж удвічі - до 12 млрд грн з 5,1 млрд грн", - вважає заступник голови НБУ.
 
Крім цього, відновлюється пропозиція валюти з боку аграрних підприємств після її сезонного зниження в січні, стабільними залишаються надходження з боку металургійних підприємств на тлі збереження сприятливої ​​зовнішньої кон'юнктури для металургійної галузі.
 
Чурій також зазначає, що на стан валютного ринку вплинуло поліпшення девальваційних очікувань і збільшення пропозиції валюти з боку клієнтів на готівковому сегменті валютного ринку з другої половини січня в результаті поступового зміцнення курсу гривні.
 
Він підкреслює, що після переходу України на плаваючий обмінний курс у 2015 році сезонні зміни його динаміки є природними для валютного ринку.
 
"Динаміка курсу нацвалюти в попередні роки показує, що дія тимчасових несприятливих чинників на початку року зазвичай нівелюється протягом решти року, що ми вже маємо можливість спостерігати зараз", - додав Чурій.
 
Нагадаємо, Національний банк України на 14 лютого 2018 року зміцнив курс національної грошової одиниці до 26,69 гривень за долар.
 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

I

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter