Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Із ґрунту добули нові антибіотики, здатні знищувити інфекції стійкі до всіх теперішніх

14.02.2018 08:47
SCIENCE PHOTO LIBRARY
 
Науковці у США виявили нову родину антибіотиків у зразках ґрунту.
 
Натуральні сполуки можна буде використовувати для боротьби з інфекціями, які важко лікувати, сподівається команда дослідників Рокфеллерського університету.
 
Тести показують, що сполуки під назвою малацидини, знищують кілька бактеріальних захворювань, які стали стійкими до більшості нинішніх антибіотиків, зокрема це мікроби золотистого стафілокока. Золотистий стафілокок викликає у людей такі захворювання, як сепсис та пневмонія.
 
Експерти кажуть, що опублікована в Nature Microbiology робота дає надію, адже стійкі до ліків хвороби - це одна з найбільших загроз для глобального здоров'я. Вони вбивають близько 700 тисяч людей на рік, а тому терміново потрібні нові види лікування, пише BBC.
 
Ліки із землі
 
У ґрунті мешкають мільйони різних мікроорганізмів, які виробляють багато потенційно терапевтичних сполук, включно з новими антибіотиками.
 
Команда доктора Сіана Брейді в університеті Рокфеллера в Нью-Йорку займалась їхнім викопуванням.
 
Вони використовували метод генної секвенції для аналізу понад тисячі зразків ґрунту, взятих з усіх куточків США.
 
Дослідники випробовували новий антибіотик на щурах. Спочатку гризунам дали золотистий стафілокок, а згодом лікували інфекцію шкіри новим антибіотиком. Все спрацювало.
 
Тож, науковці працюють над покращенням ефективності препарату, сподіваючись, що його можна перетворити на справжні ліки для людей.
 
Доктор Брейді каже: "Неможливо сказати, коли такий антибіотик потрапить в клініки. Це лише ранній етап відкриття. Це довгий і важкий шлях, від початкового відкриття антибіотика до клінічного використання сполуки".
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter