Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Через опір реформам Україна замість 12 траншу МВФ отримала лише 4-й, - ЄБРР

05.02.2018 10:10
Через опір реформам Україна замість 12 траншу МВФ отримала лише 4-й, - ЄБРР

В Україні досі залишається значним внутрішній опір реформам зі створення антикорупційного суду та врегулювання методики розрахунку ціни на газ для населення.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж.

Зокрема, Маліж назвав реформи найефективнішим шляхом для виходу на міжнародний ринок капіталу, що необхідно Україні для подальшого фінансування. "На жаль, те, що ми бачимо зараз, - це затримка в отриманні наступного траншу фінансування від Міжнародного валютного фонду. І, до речі, хочу відзначити, що ця затримка суттєва. Адже якщо ми подивимося на графік програми фінансування України від МВФ, то вже зараз країна мала отримати від Фонду 12-ий транш і приступити до перегляду програми для отримання 13-го траншу. Але по факту ми бачимо, що країна отримала лише четвертий транш (Україна отримала від МВФ транш в 1 млрд доларів в квітні 2017 року, - ред.) і не особливо обговорює отримання п'ятого траншу. Тобто, Україна вже зараз запізнюється", - зазначив Маліж.

Він також пояснив, що кожен транш МВФ країна отримує після того, як буде реалізовано пакет тих чи інших реформ у різних сферах. "Починаючи з вересня 2017, було дуже багато зроблено позитивних речей: парламентом прийнято закон про приватизацію, пенсійна реформа. Але досі на порядку денному залишаються відкритими питання про врегулювання методики розрахунку ціни на газ для населення і створення Антикорупційного суду. Внутрішній опір цим реформам в Україні залишається значним. Я побоююся, що якщо він буде тривати, Україні складно буде залучати фінансування по лінії міжнародних фінансових організацій", - додав Маліж.

У той же час він підкреслив, що не можна говорити про повну зупинку реформ. Однак, на його думку, Україні слід продовжувати їхню реалізацію, зокрема, у сфері боротьби з корупцією.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ЄБРР не прогнозують серйозних реформ в Україні у 2018 році. "Природно, що в процесі реформ буде більше викликів, особливо у рік виборів. Я не думаю, що ми будемо бачити великий зліт реформ у цьому році", - заявив директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні Шевки Аджунер.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

I

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter