ТЕХНОЛОГІЇ

Власники інтернет-провайдерів кажуть, що Facebook тепер “літатиме” - швидкість збільшиться мало не в 100 разів!
Що може бути краще, нiж довгоочiкуваний смартфон у подарунок на 14 лютого?

Крок за кроком. ProZorro захистили від шахраїв

23.01.2018 22:53
 
 
 

Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законів щодо здійснення моніторингу закупівель.

Про це повідомила Економічна правда з посиланням на пресс-службу Адміністрації Президента.

Закон дозволяє органам державного фінансового контролю здійснювати ефективний моніторинг закупівель з метою запобігання порушенням у цій сфері та дотримання замовниками законодавства на всіх стадіях закупівлі.

Повідомляється, що закон сприятиме запобіганню втрат публічних коштів шляхом посилення контролю за публічними закупівлями, а також створює умови для подолання корупції в цій сфері.

Глава держави наголосив, що платформа ProZorro вже оздоровила сектор державних закупівель, заощадивши десятки мільярдів бюджетних коштів.

Президент зазначив, що підписані ним зміни до закону про державні закупівлі впроваджують автоматичний ризик-менеджмент у закупівлях.

"В онлайні працюватиме система ризик-індикаторів, яка сигналізуватиме контролюючому органу про те, що з цим учасником щось не так. Це нововведення адресовано, в першу чергу тим, хто навчився чи вчиться дурити ProZorro. Алгоритми будуть підказувати, куди саме дивитись, як на максимально ранніх стадіях вирахувати тих, хто хоче обійти систему", - підкреслив Порошенко.

Як повідомлялося, Верховна Рада 21 грудня 2017 року ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про державні закупівлі" та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель", що дозволяє Державній аудиторській службі проводити моніторинг електронних тендерів у системі ProZorro.

Відповідно до закону, рішення Держаудитслужби про початок моніторингу буде публікуватися в системі ProZorro протягом двох днів з моменту його прийняття.

Термін проведення моніторингу не перевищуватиме 15 робочих днів.

Під час моніторингу фахівці ДАСУ можуть спілкуватися із замовником через ProZorro і просити дати пояснення щодо предмета розслідування. Замовник матиме три робочих дні для надання відповіді.

Він також зможе за власною ініціативою надавати пояснення, навіть без запиту від ДАСУ.

Весь діалог буде у відкритому доступі в системі ProZorro на картці тендера. Там же будуть публікуватися висновки моніторингу протягом трьох робочих днів з моменту їх складання.

У висновку обов'язково буде міститися опис порушення та зобов'язання щодо усунення цього порушення.

У замовника є три робочі дні з моменту оприлюднення висновку, щоб одноразово звернутися до ДАСУ за додатковими роз'ясненнями.

Також у замовника є п'ять робочих днів з дня опублікування висновків для завантаження в систему інформації про усунення порушення або про аргументовану незгоду з результатами моніторингу.

Економія бюджетних коштів завдяки використанню системи електронних державних закупівель ProZorro, що поширилися на всіх держзамовників з 1 серпня 2016 року, станом на 23 жовтня становила 32,73 млрд грн.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter