Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Україна просуває свої РЛС охорони периметрів Х1-М у держави Балтії (ФОТО)

13.01.2018 11:28
 
На недавній виставці «Зброя та безпека 2017» державне підприємство «Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «Прогрес» (ДП СЗТФ «Прогрес») разом з радіоастрономічним інститутом Національної академії наук України презентували радіолокаційну станцію охорони периметру Х1-М.
 
 
Ця нова розробка є проривним вітчизняним рішенням, яке є відповіддю на актуальну загрозу – застосування безпілотної авіації, призначеної для вирішення різноманітних завдань: від розвідки до здійснення ударних акцій.
 
Заходи із блокування роботи або знищення ворожого «безпілотника» можна починати тільки після виявлення цілі й визначення місця її перебування. Як відомо, ймовірність виявлення повітряної цілі в першу чергу залежить від її ефективної площі розсіювання (ЕПР). Порівняно великі БЛА вирізняються більшою ЕПР, що полегшує їх виявлення. У випадку з компактними апаратами (БПЛА поля бою, квадрокоптер), побудованими з широким використанням пластиків, ЕПР зменшується, а завдання виявлення серйозно ускладнюється. Проблем додає і невелика швидкість цілей, як це відбувається у випадку квадрокоптера.
 
Розробники РЛС Х1-М довели, що з усіма викликами вони вдало впоралися. Нова РЛС Х1-М може працювати не тільки з повітряним, а й із наземними і надводними цілями. РЛС вже пройшла кілька випробувань як в Україні, так і за її межами, підтвердивши свої конкурентні можливості.
 
«В ході недавніх випробувань в Балтії перед нами ставилося завдання виявити цілі, які можуть становити потенційну загрозу для об’єкта, який ми прикривали. Це був один з аеродромів в лісистій місцевості. Ми виявили як усі безпілотники – до 10 різних типів, від квадрокоптера до БПЛА з великим ЕП, так і людей і автомобілі, які пересувалися в певній зоні відповідальності», – відзначили в ДП СЗТФ «Прогрес».
 
РЛС Х1-М виявилася кращою серед шести інших зразків іноземних виробників, що представили свою продукцію для задоволення насущних потреб балтійських військових. Це відкриває шлях до реалізації спільних проектів з прибалтами в цій сфері. Також у вересні РЛС Х1-М взяла участь у подібних навчаннях, які проводив Генеральний штаб ЗСУ – так само з позитивним результатом.
 
 
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter