ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Болгарія готова до Шенгенської зони і найближчим часом зможе приєднатися до зони євро - Юнкер

12.01.2018 20:32
Болгарія готова до Шенгенської зони і найближчим часом  зможе приєднатися до зони євро - Юнкер

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер повідомив у п'ятницю на прес-конференції в Софії, що обговорював з болгарським прем'єр-міністром Бойко Борисовимем перспективу вступу Болгарії до зони євро.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"У моїй доповіді про стан союзу у вересні (2017 року - ІФ) я чітко сказав, що всі держави-члени, за винятком тих, на які поширюється відступ (від договору про ЄС - ІФ), мають можливість стати членами зони євро. Більш того, всі ті, хто відповідають критеріям, мають вступити до неї. Це визначено договором", - заявив глава Єврокомісії на спільній з Б.Борисовим прес-конференції.

"Я не говорив, що вже завтра Болгарія стане членом зони євро. Я сказав, що Болгарія перебуває на правильному шляху. Її державний борг явно нижчий за 30%. Це найнижчий рівень боргу в Європейському союзі", - сказав голова Єврокомісії.

Він також вказав на успіхи Болгарії у галузі підтримання бюджетної рівноваги і на прогрес у сфері скорочення безробіття.

"Але цього ще недостатньо, і наші болгарські друзі це усвідомлюють. Однак реальна конвергенція вже є. І це справжній прогрес. Я вважаю, що Болгарія, наскільки можливо скоро, зможе приєднатися до зони євро і у повному обсязі скористатися плодами своєї участі в ній", - сказав Ж.-К.Юнкер.

У відповідь ж на запитання про перспективу вступу Болгарії до Шенгенської зони він заявив, що Болгарія виконала необхідні умови для прийняття в неї.

"Я знаходжу не надто гідною позицію тих урядів (держав ЄС - ІФ), які, всупереч реальному стану речей, відмовляють Болгарії у вступі до Шенгенської зони. Я вчора (11 січня - ІФ) сказав, виступаючи у Національному театрі, що місце Болгарії в Шенгенському просторі, і я не відступлю ні на крок, якщо постане питання про те, щоб знову про це нагадати (і ми це зробимо, якщо знадобиться), на Європейській Раді або в будь-який інший інстанції", - запевнив голова Європейської комісії.

Прес-конференцію з Софії транслювала телеслужби ЄС.

Ж.-К.Юнкер перебував у Болгарії з нагоди офіційної презентації 11-12 січня болгарського головування в Раді ЄС. Він провів переговори з прем'єр-міністром країни.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter