Новини

ТЕХНОЛОГІЇ

Власники інтернет-провайдерів кажуть, що Facebook тепер “літатиме” - швидкість збільшиться мало не в 100 разів!
Що може бути краще, нiж довгоочiкуваний смартфон у подарунок на 14 лютого?

Реалізована мрія романтиків: чим дивує перший у США заповідник зоряного неба

28.12.2017 21:01
Реалізована мрія романтиків: чим дивує перший у США заповідник зоряного неба

За даними дослідників світлового забруднення, третина людей у світі не бачить зірок, а це означає, що виникає потреба створювати спеціальні заповідники, куди могли б відправитися охочі помилуватися чудовими краєвидами нічного неба.

Днями Міжнародна асоціація темного неба (IDA) схвалила заявку Центрального заповідника темного неба в Айдахо (Central Idaho Dark Sky Reserve), визнавши його першим таким місцем у США, про це йдеться на сайті організації.

Незвичайний заповідник, який простягається від Кетчума/Сан-Валлі до Стенлі, охоплює понад 3600 квадратних кілометрів, що робить його третім за величиною на планеті.

 

"Центральний заповідник темного неба в Айдахо було створено не тільки для місцевих, а й для всіх жителів штату і туристів з усього світу, які можуть приїхати сюди і насолодитися первозданним дивом нічного зоряного неба", - сказав мер міста Стенлі і давній прихильник створення заповідника Стів Ботті.

За даними IDA, для того, щоб отримати офіційне звання, місцевість повинна надавати "винятковий або примітний краєвид неба, зірок і нічного середовища".

 

Спеціалісти впевнені, що створення такої території в Айдахо якнайкраще допоможе в боротьбі із використанням штучного освітлення, яке несприятливо позначається на довкіллі, а також може чинити негативний і смертельний вплив на багатьох істот, включно із земноводними, птахами, ссавцями, комахами й рослинами.

Загалом у світі налічується 12 офіційних заповідників темного неба.

Фото: AstroPics.com.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter