Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Медики радять не купувати на базарах домашній сир

16.12.2017 17:58
Медики радять не купувати на базарах домашній сир

У сирах, які продаються на ринках, нерідко виявляється кишкова паличка.

Аналізи зразків сирної продукції проводять в центрах експертиз і проблеми з мікробіологією – не рідкість. Буває і так, що при аналізі виявляється продукт зовсім не схожий на сир, передає “Народна Правда”.

Справжність і безпека сиру перевіряється тільки в лабораторії досвідченим шляхом, а в домашніх умовах. Фахівці уточнюють, що споживачів часто лякає маркування, де відзначається тривалий термін зберігання молочного продукту.

Продовження терміну зберігання сиру здійснюється в тому числі за рахунок упаковки. Застосовується середовищі інертних газів, і виробники про це повідомляють на етикетках. Метод використовується в світі вже більше двадцяти років. Як газів-наповнювачів зазвичай використовується азот і вуглекислий газ. Вони дозволяють уповільнити розвиток мікроорганізмів, але не змінюють смак продукту. Так що тривалий термін зберігання не завжди пов’язаний з наявністю консервантів.

У лабораторних умовах сир перевіряють на фізико-хімічні та мікробіологічні показники. Визначається жирність продукту і склад жиру. У сирі також перевіряється кількість білка, оскільки це один з найцінніших компонентів даного продукту. Для здоров’я небезпечні продукти з високим вмістом транс-жирів. Серед частих порушень варто відзначити невідповідність сирів за жирністю.

У лабораторних дослідженнях на мікробіологічному рівні в сирі шукають кишкову паличку та дріжджі. У промисловому сирі як правило кишкову паличку не виявляють, а ось перевищення дріжджів буває фіксується.

А ось в сирах з базару кишкова паличка і підвищена кількість дріжджів виявляються нерідко. Тому такий сир в сирому вигляді краще не вживати – тільки після термічної обробки у вигляді запіканок, сирників, вареників.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter