ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Цирозу печінки можна запобігти - вчені

08.12.2017 00:15
Цирозу печінки можна запобігти - вчені

Американські учені з Медичної школи Сан-Дієго університету Каліфорнії встановили, що рубцюваті зміни в печінці можна зупинити і навіть обернути назад.

Печінку можна відновити, на думку американських фахівців, якщо заблокувати виділення одного життєво важливого протеїну, який виробляється організмом як засіб захисту, пише Бі-Бі-Сі.

Як відомо, надмірне вживання алкоголю або гепатит призводять до фіброзу печінки, коли товщають сполучні тканини органу і з'являються рубцюваті зміни, які з часом можуть спричинити цироз печінки (серйозному порушенню роботи органу).

Досі в таких випадках медики або боролися з вірусом, який став причиною виникнення дисфункції, або рекомендували пацієнтові кардинально змінити свій спосіб життя і сісти на дієту.

Але тепер американські фахівці, провівши серію дослідів на мишах з фіброзом, з'ясували, що можна зупинити формування рубцюватих тканин в печінці, якщо блокувати здатність організму виробляти протеїн RSK.

Експеримент показав, що у тих мишей, організм яких не міг виділяти протеїн, фіброз зупинявся, а у інших продовжував розвиватися.

Доктор Мартіна Бак, що керувала дослідженням, вважає, що метод може дати набагато сильніший ефект, адже зараз вони перебувають  лише на ранній стадії і справжня перевірка відбудеться лише тоді, коли удасться зупинити розвиток захворювання у людини.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter