ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Міжнародна група астрономів довідалася, чому деякі зіркик прискорено "ростуть"

08.12.2017 00:09
Міжнародна група астрономів довідалася, чому деякі зіркик прискорено "ростуть"

Міжнародна група астрономів провела спостереження і з’ясувала, що струмені газу (джети), які викидаються з оточення зірок, які формуються, не тільки обертаються навколо власної осі, але й прискорюють ріст зірок.

Астрономи повідомляють, що зірки формуються у центрі газового диска, що швидко обертається - вони поглинають газ, за рахунок чого й ростуть. Відомо, що частина  газу, наближеного до зірки, викидається у простір у вигляді двостороннього джета, перпендикулярного диску, пише Лента.ру.

Вважається, що у джеті газ продовжує обертатися навколо осі диска. Для того, щоб зафіксувати обертання речовини у вузькому струмені, потрібно було одержати високоякісні знімки достатньо близького до Землі джета, тому колектив астрономів спостерігав за об’єктом Гербіга- Аро (Herbіg-Haro, HH) 211, розташованим у сузір’ї Персея за тисячу світлових років від Землі.

HH 211 - двосторонній джет, який б’є з газового диска, у центрі якого знаходиться протозірка, якій лише близько 20 тисяч років, а її маса складає близько шести відсотків від маси Сонця. У майбутньому зірка стане приблизно такою ж, як Сонце.

Використовуючи базу субміліметрових телескопів (SMA) і телескоп VLT, вчені довели, що газ у джеті обертається зі швидкістю близько 1,4 кілометри на секунду, а швидкість руху самого джета крізь простір становить близько 89 кілометрів на секунду.
 
Дослідники назвали джет водовертю навпаки, тому що речовина, яка обертається, не збирається до центру воронки, а, навпаки, виштовхується у простір.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter