ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Українськi полiтики манерою спiлкування та поведiнки дедалi бiльше нагадують гопникiв

06.12.2017 11:32
Українськi полiтики манерою спiлкування та поведiнки дедалi бiльше нагадують гопникiв
Вони матюкаються, обзивають одне одного, принижують i б'ються навiть у парламентi. А коли зайти на сторiнки в соцмережах народних обранцiв, то можна посивiти вiд засилля нецензурщини.
 
Примiром, радник мiнiстра внутрiшнiх справ, очiльник Соцiалiстичної партiї України Iлля Кива у Facebook називає своїх опонентiв "тварюками", "дегенератами" та "виродками", викладає фото з напiвголими дiвчатами, хизується зброєю та "оргiями".
 
"Радикали" Iгор Мосiйчук та Андрiй Лозовий повсякчас звертаються до опонентiв як до "мерзоти", їхнiй лiдер Олег Ляшко рясно сипле словом "скотиняка" та й лайкою не гребує.
 
А як вам таке? "Маньку з репаними п'ятами не можна пускати до Парижа. Якщо дурнувату бабу навiть визнати народним депутатом, то вiд цього нiчого не буває", - автором цiєї фрази є голова Донецької обласної вiйськово-цивiльної адмiнiстрацiї Павло Жебрiвський. Так посадовець вiдповiв на звинувачення народного депутата Надiї Савченко в начебто його причетностi до контрабанди цигарок iз зони АТО.
 
Вiдзначився й народний депутат Сергiй Каплiн, якого мiнiстр внутрiшнiх справ Арсен Авакова обiзвав кандидатом у президенти шизофренiкiв. "Такi, як Аваков, засунуть свiй язик у те мiсце, через яке вони все роблять у цьому життi", - вiдповiв Каплiн.
 
А дружина генпрокурора Iрина Луценко одного разу, коли знову дiйшло до протистояння у парламентi, звернулася до колеги зi словами: "Алєг, винєсi казла!" Тобто так попросила вивести одного з депутатiв iз сесiйної зали... До слова, чоловiк, генпрокурор Юрiй Луценко, дружину не засудив. Навпаки - похвалив, так би мовити: "Люблю полiтикiв, якi щирi у словах i дiях".
 
Та що тут казати - полiтики не лише не гребують брутальними висловлюваннями, а й застосовують фiзичну силу. Замiсть аргументiв вони часто дають волю рукам i ногам. Зайве, мабуть, згадувати про "подвиги" позафракцiйного депутата Володимира Парасюка, вiд якого дiсталося i представниковi СБУ Василю Пiсному, i нардеповi з "Опоблоку" Олександровi Вiлкулу, i керiвниковi Управлiння держохорони Валерiєвi Гелетею.
 
Українцi, зважаючи на таку поведiнку полiтикiв, називають їх гопниками. Чи справедливо? I чим узагалi можна пояснити непоодинокi прояви брутальностi та насильства у посадовцiв?
 
Iгор Лосєв, полiтолог:
 
- Насамперед хотiв би пояснити походження слова "гопники". Наприкiнцi XIX столiття у Санкт-Петербурзi було "Государственное общество призора" (ГОП), туди доправляли безпритульних дiтей i пiдлiткiв, якi вдавались до хулiганства i дрiбних крадiжок, а пiсля перевороту 1917 року тут облаштували "Государственное общежитие пролетариата". Пролетарi, що там жили, напiдпитку часто били та грабували перехожих.
 
Наша влада - теж зовсiм не шляхетного походження. Це люди, якi у 1990-тi роки зумiли скупити за безцiнь заводи та фабрики i завдяки мiшкам грошей керують нинi Україною. Але хорошої освiти в багатьох немає. Належного виховання немає. Родинних традицiй немає...
 
На жаль, за всi 26 рокiв незалежностi у нас не сформувався iнститут репутацiї як такий. Людина може зробити велику капость публiчно i пiсля цього спокiйно залишатись у полiтицi. Їй тиснутимуть руку, запрошуватимуть її на ефiри, а люди голосуватимуть.
 
Вiзьмiмо для прикладу Ляшка, який часто грає на публiку. I, на жаль, є дуже багато людей у нашому суспiльствi, яким висловлювання на кшталт "скотиняки" вельми подобаються. Однак Ляшко грає так, як грав Путiн, коли казав, що "бандитов будем мочить в сортире".
 
П. Гриценко, директор Iнституту української мови НАН України: - Рiч навiть не в тому, як їх називати - гопниками, пiвнями-забiяками чи ще якось, - а в неприйнятностi такої поведiнки. Не личить поводитись, як на ярмарку! Дорослi чоловiки хапають один одного мiж ногами, носять по залу, б'ють пики, трощать меблi, обладнання. У нашому парламентi має бути стрижень культури: люди повиннi перемагати не в боях навкулачки, а силою думки та аргументiв.
 
Павло Фролов, завiдувач лабораторiї Iнституту соцiальної i полiтичної психологiї:
 
- На таку поведiнку здатнi люди з пiдвищеною агресивнiстю, якi водночас вiдчувають свою безкарнiсть. Дехто робить це суто на публiку, щоб принизити свого опонента.
 
До речi, у деяких країнах є так званi парламентськi пристави, якi виводять депутатiв, що непристойного поводяться, iз зали засiдань. Не завадило б i нам перейняти такий досвiд.
 
Наталiя ВАСЮНЕЦЬ, Iлля КОНТIШЕВ, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

N

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter